کد خبر: 6813تاریخ انتشار : ۱۵:۰۸:۱۶ - سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷

در سوگِ یلدا

اختصاصی مازنی خبر / روفیا قلی نژاد لیندی: «یلدا» شبی که نامش لبخندی عمیق بر لب می‌آورد؛ شبی که یادآور خاطرات ناب در کنار بزرگانِ خانواده است؛ شبی با خنده‌های بلند در کنار حافظِ بزرگ… ! زمان کوتاهی به یلدا ۹۷ مانده اما یلدای امسال رنگ بوی متفاوتی دارد؛ یلدایی با طعم بدون آجیل و […]

در سوگِ یلدا

اختصاصی مازنی خبر / روفیا قلی نژاد لیندی: «یلدا» شبی که نامش لبخندی عمیق بر لب می‌آورد؛ شبی که یادآور خاطرات ناب در کنار بزرگانِ خانواده است؛ شبی با خنده‌های بلند در کنار حافظِ بزرگ… !

زمان کوتاهی به یلدا ۹۷ مانده اما یلدای امسال رنگ بوی متفاوتی دارد؛ یلدایی با طعم بدون آجیل و میوه های که قیمت‌شان سر به فلک کشیده! به راستی خانواده‌هایی که حتی توان پرداخت مخارج روزانه خود را ندارند چگونه به یلدا فکر کنند که هزینه یک شب آن مصادف با نیمی از ماه است…!؟

دردِ گرانی درد جدیدی است که آرام آرام بر پیکر همه ما نشسته است اما با این تفاوت که این بار چنگ بر خاطرات ما انداخته و کم رنگ میکند خنده‌های ما را… !

امروز چرخی در بازار زدن تنها حال بد برای مردم به بار می‌آورد و البته جیبی که توان خرید حداقل ها را ندارد شرمگین است… !

برخلاف هر سال، امسال تعداد ایرانیانی که برای شب یلدا لحظه شماری می کنند کمتر شده است ؛ کمتر کسی منتظر شبی که جزء زیباترین شب‌های سال می‎باشد ، است ؛ شبی که گویی امسال طولانی تر از هر سال برای مردم ایران پایان خواهد یافت…!

نگرانیم؛ اینبار نگران کودکانی که حتی خاطرات‌شان هم آغشته شده به درد بی پولی و پدرانی که باز هم جز سکوت و شرمندگی حرفی برای گفتن ندارند.

و در نهایت یلدایی داریم با دلی به رنگ انار… !

*** روفیا قلی‌نژاد‌ لیندی