کد خبر: 6843تاریخ انتشار : ۱۶:۴۸:۰۳ - چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷

پشت پرده فیلم ضرب‌وشتم بیمار معتاد در رامسر چه بود!؟ / گفتگو با رئیس اداره بهزیستی رامسر و مسئول مرکز مربوطه را بخوانید

اختصاصی مازنی خبر / گروه اجتماعی: انتشار فیلم ضرب و شتم یک بیمار معتاد در یکی از مراکز ترک اعتیاد شهرستان رامسر باعث انتقادات بسیاری در فضای مجازی شد. هرچند اصل موضوع کتک زدن یک فرد بیمار مورد نقد است اما پیگیری های خبرنگاران «مازنی خبر» نشان می دهد این فیلم برای حدود ۳ سال […]

پشت پرده فیلم ضرب‌وشتم بیمار معتاد در رامسر چه بود!؟ / گفتگو با رئیس اداره بهزیستی رامسر و مسئول مرکز مربوطه را بخوانید

اختصاصی مازنی خبر / گروه اجتماعی: انتشار فیلم ضرب و شتم یک بیمار معتاد در یکی از مراکز ترک اعتیاد شهرستان رامسر باعث انتقادات بسیاری در فضای مجازی شد. هرچند اصل موضوع کتک زدن یک فرد بیمار مورد نقد است اما پیگیری های خبرنگاران «مازنی خبر» نشان می دهد این فیلم برای حدود ۳ سال پیش است.

http://uupload.ir/files/hp2k_photo_2018-12-19_16-35-11.jpg

به گزارش مازنی خبر ، «ولی شمس» رئیس اداره بهزیستی رامسر به «مازنی خبر» گفت: این اتفاق در صورتی حدود ۳ سال پیش در یکی از مراکز رامسر افتاد که مشخص شد مسئول مرکز از آن بی اطلاع بوده است.

وی ادامه داد: بعد از انتشار این کلیپ در فضای مجازی مسئولین مربوطه وارد عمل شدند و بعد از بررسی ها مشخص شد ، مسئول کمپ در این مدت از این اتفاق خبر نداشته است و شاید یک موضوع شخصی باعث انتشار آن بعد از این مدت شده که دستگاه های قضائی و نظارتی در حال بررسی کامل این موضوع و شناسائی عاملین انتشار آن هستند.

http://uupload.ir/files/15k_photo_2018-12-19_16-33-47.jpg

شمس تصریح کرد: این کمپ حدود ۲ سال پیش جمع آوری شده است و مسئولش مرکز بهبودی اقامتی میان مدت مصرف کنندگان مواد با نام «نجات یافتگان رامسر» را زیر نظر پروتکل سازمان بهزیستی در مکانی بسیار مناسب راه اندازی کرده است.

*** همچنین «بهروز مرادیان» مسئول مرکز «نجات یافتگان رامسر» درباره انتشار این فیلم در فضای مجازی گفت: این فیلم حدود ۳ سال قبل توسط بیماری که طرد شده از جانب خانواده بوده گرفته شده است و بنده بعد از این مدت متوجه این اتفاق ناخوشایند شدم.

http://uupload.ir/files/jmig_photo_2018-12-19_16-33-44.jpg

مرادیان در مورد محتوای فیلم منتشر شده اظهار داشت: ضارب که متاسفانه در حال حاضر هم مصرف کننده است، وضعیت اسفناکی دارد. کسی که با سر تراشیده مورد ضرب و شتم قرار می گیرد هم سابقه مکرر حضور در کمپ را داشته است . متاسفانه باید بگویم ۳ یا ۴ ماه قبل کسی که مورد ضرب و شتم قرار گرفته، داخل یکی از کمپ های غرب استان، با یک بیماری آشنا می شود و با هماهنگی یکدیگر قصد وارد کردن هروئین از استان کرمان به شهرستان را داشتند که دستگیر شدند.

وی ادامه داد: آن کسی که در حال ضرب و شتم است و کسی که مورد ضرب و شتم قرار گرفته خارج از مرکز با هم بده بستان داشتند . به قول معتادان در حال بهبودی، یکی ساقی و دیگری مشتری بود. در حقیقت من هم نمی‌دانم داستان آن شب چه بود. ولی این را میدانم کسی که کتک خورده بعد از این قضیه هیچ اطلاعی به من نداده و حرفی به من نزده است. این فرد دو بار دیگر به صورت خودمعرف به مرکز من آمد و شاید دوره های طولانی هم پیش من ماند چون نسبت به خودش و خانواده اش از قبل آشنایی داشتیم و پدر و مادرش او را به عنوان خود معرف داخل مرکز آوردند و دو دوره هم خدمتگزار بود. نمی دانم که چرا از این اتفاق حرفی به من نزد!؟

مرادیان با بیان اینکه عده ای دوست ندارند امثال بنده به بیماران معتاد خدمت کنیم و با سناریوسازی دنبال ضربه زدن به بنده و همکارانم هستند ، به «مازنی خبر» گفت: الان حدود ۲ ماهی است که دست هایی در کار آمده و من در حال پیگیری قضایی هستم و با جدیت دنبال کار هستم که چرا همچین اتفاقی افتاده است!؟ به هر حال ناراحت کننده و دور از انتظار است که چنین برخوردی با دوستان همدردمان ببینیم. شعار ما امروز این است که یک مصرف کننده مواد مخدر ، دیگر یک مجرم و متهم نیست، بلکه بیمار است و این بیماری را ما اینطور تشبیه کردیم که ۹۷ درصد آن روحی-روانی و ۳ درصد آن جسمی است. اگر آن بعد جسمانی را کنار بگذاریم ۹۷ درصد دیگر را این عزیزان باید از طریق مشاوره، گفتار درمانی و… مورد معالجه قرار بگیرند. به روش مختلف به آنها آموزش می دهیم تا انگیزه ای برایشان به وجود بیاید که بتوانند در مسیر زندگی قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه بنده اولین فردی هستم که ۱۲ سال پیش کمپ ترک اعتیاد را در شهرستان رامسر دایر کردم چون خودم ۳۵ سال با بیماری اعتیاد درگیر بودم ، در مورد محل جدید مرکز می گوید: اینجا طبقه همکف منزل شخصی خودم هست. من عشق به این کار را دارم و بنظرم به شهرستان خودم ، به واسطه مصرف مواد مخدر خیلی آسیب رساندم. به نوعی خواستم به این طریق برای شهر خودم ، همشهریان و مسئولین جبران خسارت کنم. هر معتادی به ۷۲ نفر آسیب میرساند . اینجا هیچ فردی به اجبار نمی آید و تمام افرادی که برای درمان به ما مراجعه می کنند اختیاری وارد مرکز می شوند.

http://uupload.ir/files/klda_photo_2018-12-19_16-33-32.jpg

مرادیان افزود: آن کلیپ واقعیتی بود که نمی توانیم کتمان کنیم. این ماجرا اتفاق افتاده و حقیقت داشته و مسئولین هم باید پیگیری کنند. نمی شود همان لحظه سریع تصمیم گرفت و سریع حکم صادر کرد. خوشبختانه مسئولین ، ریاست محترم اداره بهزیستی شهرستان رامسر ، دادستان محترم شهرستان رامسر ، فرماندهی محترم نیروی انتظامی، معاونت محترم دستگاه قضایی و همچنین آقای درویش دادیار محترم شعبه دوم بازپرسی، در حال پیگیری این قضایا هستند که انشا الله نتیجه اش متعاقباً اعلام خواهد شد. من خواهش می کنم از مسئولین که نتیجه این قضیه را رسانه ای کنند چرا که حق من این نبود که اینطور در شهرستان به واسطه انتشار این کلیپ تخریب شوم.

وی ادامه داد: به طور جد می‌گویم دوستان و همکاران من چه در استان مازندران و چه در سطح کشور یک عشقی در وجودشان هست که با این عشق کار می کنند.

مرادیان در پایان با تاکید بر اینکه مافیای موادمخدر به دنبال ضربه زدن به افرادی هستند که در حال مبارزه با مواد مخدر می باشند، به «مازنی خبر» گفت: صادقانه می گویم حمایت های سازمان بهزیستی و شورای مبارزه با مواد مخدر از ما عالی است. همیشه به عنوان راهنما و مسئول و به عنوان پدر معنوی با من و در کنار بقیه بچه ها ، بیماران و خانواده هایشان بودند. مخصوصاً آقای شمس و دکتر آرام در سازمان بهزیستی ، آقای مهندس میرزایی و مهندس حسین زاده در شورای مبارزه با مواد مخدر که حامی بنده و همکارانم بودند.