کد خبر: 6942تاریخ انتشار : ۱۶:۱۰:۴۵ - یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷

طلاق و همسرآزاری صدرنشین تماس مازندرانی ها با سامانه ۱۲۳

بیشترین درخواست مشاوره ای و مددکاری شهروندان مازندرانی از مراکز اورژانس اجتماعی، مربوط به طلاق و همسرآزاری است. به گزارش مازنی خبر، معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی مازندران در جشن خانواده معلولان شهرستان آمل گفت: ۸ ماه امسال، از ۳۵ هزار تماس با خدمات اورژانس اجتماعی این استان، بیشترین درخواست ها در باره طلاق […]

طلاق و همسرآزاری صدرنشین تماس مازندرانی ها با سامانه ۱۲۳

بیشترین درخواست مشاوره ای و مددکاری شهروندان مازندرانی از مراکز اورژانس اجتماعی، مربوط به طلاق و همسرآزاری است.

به گزارش مازنی خبر، معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی مازندران در جشن خانواده معلولان شهرستان آمل گفت: ۸ ماه امسال، از ۳۵ هزار تماس با خدمات اورژانس اجتماعی این استان، بیشترین درخواست ها در باره طلاق و همسرآزاری مطرح شده بطوریکه شش ماه نخست امسال بیش از ۴۰۰ تماس با موضوع کودک آزاری در سامانه ۱۲۳ اورژانس های اجتماعی ثبت شده است.
وحید حسین زاده با اشاره به در حال اجرا بودن ساماندهی کودکان کار و خیابانی مرکز حمایتی روزانه در شهرستان ساری، از تحت پوشش قرار گرفتن ۱۰۰ نفر از این کودک و ارائه خدماتی مانند غذای گرم، آموزش، مشاوره و … در این مرکز خبر داد.
معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی مازندران به دریافت دومین مجوز مرکز ساماندهی کودکان کار و خیابانی در شهرستان آمل اشاره کرد و افزود: این مرکز با هدف تحت پوشش قرار دادن شهرهای مرکزی و غربی استان، دهه مبارک فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.
حسین زاده با بیان اینکه دختران و زنان طلاق گرفته در مراکز خدماتی و حمایتی، تحت پوشش قرار می گیرند گفت: پارسال بیش از ۱۰ هزار فقره پرونده طلاق در مازندران ثبت ثبت شده و این اداره کل باید در برخورد با آسیب های اجتماعی گروه هدف (زنان و دختران آسیب دیده) خدمات مناسبی ارائه کند.
معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی مازندران افزود: در حال حاضر پرونده حدود ۷ هزار معتاد در مراکز ترک اعتیاد این استان وجود داشته که نیازمند خدمات حمایتی برای ترک و فراهم شدن شرایط حضور دوباره آنها در جامعه با همکاری و حمایت همه جانبه شهروندان است.
حسین زاده از راه اندازی خانه های امن با هدف کنترل آسیب های اجتماعی زنان پرخطر و آسیب دیده اجتماعی امسال در مازندران خبر داد و گفت: بیش از ۱۵ هزار زن سرپرست خانواده زیر نظر بهزیستی استان بطور میانگین ماهانه ۱۱۰ تا ۵۰۰ هزارتومان مستمری حمایتی دریافت می کنند.
بیش از ۲۵۰ هزار نفر از جمعیت سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفری مازندران، تحت پوشش بهزیستی قرار داشته که حدود ۵۰ هزارنفر از آنان را معلولان جسمی و حرکتی تشکیل می دهند.