کد خبر: 6946تاریخ انتشار : ۱۶:۱۴:۱۲ - یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷

کارگران معترض نیروگاه برق نوشهر با وعده مسولان به کار برگشتند

مازنی خبر :‌ کارگران معترض مقابل نیروگاه ۴۶۰ مگاواتی غرب مازندران که صبح یکشنبه به بهانه دریافت نکردن حقوق مقابل این نیروگاه تجمع کرده بودند با وعده مسئولان ذیربط به تجمع خاتمه داده و به سرکار برگشتند. مدیرعامل شرکت تولید برق ماه تاب کاسپین و سرمایه گذار این نیروگاه ۴۶۰ مگاواتی غرب مازندران در این […]

کارگران معترض نیروگاه برق نوشهر با وعده مسولان به کار برگشتند

مازنی خبر :‌ کارگران معترض مقابل نیروگاه ۴۶۰ مگاواتی غرب مازندران که صبح یکشنبه به بهانه دریافت نکردن حقوق مقابل این نیروگاه تجمع کرده بودند با وعده مسئولان ذیربط به تجمع خاتمه داده و به سرکار برگشتند.

مدیرعامل شرکت تولید برق ماه تاب کاسپین و سرمایه گذار این نیروگاه ۴۶۰ مگاواتی غرب مازندران در این باره گفت: دست کم ۳۰ نفر از کارگران این نیروگاه در نخستین ساعات امروز به بهانه دریافت نکردن حقوق مقابل این نیروگاه تجمع کرده بودند که با رایزنی های انجام شده این تجمع خاتمه یافته و دوباره مشغول به کار شدند.
یاسر گلزاری افزود: پس از بررسی های انجام شده مشخص شد که یکی از پیمانکاران زیرمجموعه ۲ پیمانکاری دیگر بود با اینکه دست اندرکاران این نیروگاه حقوق این کارگران را به این پیمانکار پرداخت کرده بودند ولی متاسفانه پیمانکار مربوطه در پرداخت حق الزحمه کارگران امتناع نمود.
وی میزان طلب این دسته از کارگران از این پیمانکار را حدود یک میلیارد ریال اعلام کرد و ادامه داد: در این زمینه از پیمانکار خواسته شد تا در اولین فرصت به پرداخت این میزان طلب کارگران اقدام کند و او هم قول مساعد داد.
مدیرعامل شرکت تولید برق ماه تاب کاسپین و سرمایه گذار نیروگاه ۴۶۰ مگاواتی غرب مازندران گفت: نکته دیگر آنکه از آنجایی که تا قبل از امسال دست کم هزار و ۴۰۰ نفر در این نیروگاه مشغول به کار بودند اما به علت به پایان رسیدن بخش هایی ازعملیات اجرایی این طرح ملی شماری از کارگران تعدیل شدند و به نظرم این عامل هم در تجمع شماری از کارگران تاثیر داشت.
گلزاری افزود: در حال حاضر حدود ۸۰۰ نفر در این نیروگاه فعالیت دارند و روند عملیات اجرایی این طرح ملی بدون وقفه در انجام است و امیدوارم تا اوایل سال آینده به طور کامل اجرا و به بهره برداری برسد.
عملیات ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی نوشهر از تیرماه سال ۱۳۹۵ با پیش بینی اعتباری بالغ بر ۲۸۰ میلیون یورو از محل مشارکت بخش خصوصی و صندوق توسعه ملی در زمینی به مساحت کمتر از هشت هکتار در شهرستان نوشهر آغاز شد.
واحد گازی این نیروگاه با قابلیت تولید حدود ۳۱۰ مگاوات برق وارد مدار شد و واحد بخار ان که توان تولید ۱۵۰ مگاوات برق را دارد ، قرار است سال آینده به بهره برداری برسد.
شهرستان نوشهر درغرب مازندران قرار دارد.

http://img6.irna.ir/1397/13971002/83144546/n83144546-72734844.jpg