کد خبر: 6999تاریخ انتشار : ۱۴:۵۹:۱۰ - چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران : تولید ملی نیازمند کار پژوهشی است

مازنی خبر : رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: نوپیشه سازی با خلق ارزشهای جدید لازمه ارتقای پژوهش است. سید عباس موسوی در هفتمین جشنواره تحقیقاتی طبری در ساری با تاکید بر امر پژوهش اظهار داشت: در دنیای امروز رشد و پیشبرد امور در عرصه های گوناگون که در نهایت به ارتقای سطح زندگی و […]

مازنی خبر : رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: نوپیشه سازی با خلق ارزشهای جدید لازمه ارتقای پژوهش است.

سید عباس موسوی در هفتمین جشنواره تحقیقاتی طبری در ساری با تاکید بر امر پژوهش اظهار داشت: در دنیای امروز رشد و پیشبرد امور در عرصه های گوناگون که در نهایت به ارتقای سطح زندگی و معیشت جامعه و رشد شاخص های کلان یک کشور منتهی می شود به ابعاد مختلف پژوهش و کارشناسی وابسته است.

وی با بیان اینکه تولید ملی نیازمند کار پژوهشی است ، افزود: وابستگی پژوهش آمیزه ای از اندیشه ،علم ،دانش و تفکر که برآیند آن،نوید بخش توسعه ،حفظ و تقویت استقلال سیاسی و اقتصادی و خودکفایی جامعه و کشور است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران نو پیشه سازی با خلق ارزشهای جدید را لازمه ارتقای دانش و پژوهش دانست و گفت: در عصر کنونی باید از فعالیت های سنتی خارج و به سمت رویکرد جدید حرکت کنیم.

وی افزود: امروز ایران اسلامی به مدد توانمندی نخبگان،دانشمندان و فرهیختگان عرصه های علمی و دانشگاهی خود موفق شده تا مسیرهای تولید علم و به کارگیری آن در فنون و رشته های مختلف را به شیوه های کارآمد به ویژه در عرصه های علوم پزشکی و فناوری به کار گیرد و جهان را در برابر شتاب پیشرفت به تعجب وا دارد.

موسوی به تغییر نسل دانشگاهی و اینکه دانشگاه ها پتانسیل های خود را شناسایی و اقدام به تغییر نسل دانشگاهی کنند،افزود: پژوهش رمز تحول مسیر تعالی و تحقق یک مسیر مجاهدانه مستمر در اعتلای اهداف متعالی جمهوری اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: بی تردید دستیابی به چشم اندازهای کوتاه مدت و بلند مدت سیاست های کلی انقلاب اسلامی به ویژه تحقق اهداف سال” پژوهش هدفمند،فناوری ارزش آفرین،در خدمت تولید ملی ” نیازمند کار پژوهشی و کارشناسی دقیق است که با همت و توان مصاعف اعضای هیات علمی و پژوهشگران جوان و فرهیخته حاصل خواهد شد.