کد خبر: 7070تاریخ انتشار : ۸:۰۸:۳۲ - یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷

کربلای ۴ ؛ عاشورائیان ایرانی (یادداشت از کمال زارعی)

مازنی خبر / کمال زارعی : هنوز جنگ و دفاع مقدس واژه آشنا و قابل فهمی است و زود است جا مانده های کربلا، با زعم فراموشی مردم، تاریخ نگاری و تاریخ سازی کنند. فاصله کربلایی شدن جوانان شانزده، هفده ساله تا برگشتن آنها در بقچه ای سفید، به اندازه نوشتن دو توییت و دو […]

کربلای ۴ ؛ عاشورائیان ایرانی (یادداشت از کمال زارعی)

مازنی خبر / کمال زارعی : هنوز جنگ و دفاع مقدس واژه آشنا و قابل فهمی است و زود است جا مانده های کربلا، با زعم فراموشی مردم، تاریخ نگاری و تاریخ سازی کنند. فاصله کربلایی شدن جوانان شانزده، هفده ساله تا برگشتن آنها در بقچه ای سفید، به اندازه نوشتن دو توییت و دو جمله سراسر مادی نگرانه و این دنیایی محسن رضایی در صفحات مجازی، کوتاه است. به همان اندازه کوتاه که آقا محسن و محسن جان ها، به محسن خان ها تبدیل می شوند و خیلی زود دلیل این جا ماندن ها مشخص می شود.
ما به خوبی جنگ و تاکتیک و عامل و غیر عامل و نفوذ و فریب و جنگ کور و تک و پاتک را میشناسیم. فرزندان والا مقام این دیار هم بخوبی می شناختند و صرفا با برتری عددی و صرفا با اکسیری بنام عزم و عشق و ایمان، بزم عاشقی به راه انداختند تا در مجموع، هشت سال دفاع مقدس رقم خورد و با همه کمبودها و ضعف ها و تمرین تجربه مردان انقلابی، ناموس وطن و ارزشهای انقلاب پاسداری شد.
پس ؛ حقایق و واقعیت ها، نیاز به تکرار ندارد. بزرگان شما در جنگ و دفاع مقدس، که امروزه در جمع ما نیستند، بهمین دلیل چیزی جز شجاعت و خلوص شهدا و اعتقاد و ایمانی که داشتند نگفتند، بهتر است کوچکتر ها هم ملاحظه کنند و بیهوده حرف نبافند وبر نظام محافظت شده با خون سرخ شهدا، هزینه تراشی نکنند.
ما هم فهمیدیم که محسن، بعنوان یکی از فرماندهان جنگ در عمده مسئولیت ها، نیازمند مدیریت و حضور شخص ولایی و مدیر ارشد است تا به وظایفش عمل کند برای همین کربلای چهار را از محسن داریم و کربلای پنج را از آقای هاشمی . دوران اعتدال و موفقیت مجمع تشخیص مصلحت نظام را از آقایان هاشمی و شاهرودی داریم و دوران دخالت های زیاد تا رویای تبدیل مجمع به مجلس سنا را از دوران یکه تازی محسن. انشاءالله با معرفی سریع تر رئیس جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام، این مولود مبارک امام عزیز رحمه الله علیه محفوظ بماند .
محسن خان، حداقل محسن بمان. هیچ کس هیچ مسوولیتی از جنگ را بردوش نحیف تو ننهاده است که احساس دین و مسوولیت کنی. شهدای عزیز برای مقابله با دشمن وطن، حفاظت از خانواده هایشان و امامشان، منتظر فرمان نمی مانند آنها جان دادند و عند ربهم یرزقون هستند.
پس نیک در خاطرتان بماند که داغ سنگین عروج روحانی عاشوراییان ایران بر جان و قلبمان حک است و در این مورد جای ملاحظه نیست.
ما فرزند در هتل گلوریای دبی از دست نداده ایم!! ما در مسیر کربلا و راه ابا عبدالله الحسین علیه السلام، هزاران علی اکبر، قربانی کرده ایم که صدای قهقهشان در گوش جانمان باقیست.

کمال زارعی