کد خبر: 7152تاریخ انتشار : ۷:۵۷:۱۲ - چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران هشدار داد: جنگل در برخی مناطق مازندران مرده است

مازنی خبر : مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره به اثرات مخرب حضور بشر در طبیت گفت: جنگل در برخی مناطق استان مرده و ازبین رفته است. حسینعلی ابراهیمی کارنامی در نشست شورای اداری نوشهر با تاکید براینکه محیط زیست مانع توسعه نیست تصریح کرد: متاسفانه جاها و مناطق مختلف توسط بشر تخریب شده […]

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران هشدار داد: جنگل در برخی مناطق مازندران مرده است

مازنی خبر : مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره به اثرات مخرب حضور بشر در طبیت گفت: جنگل در برخی مناطق استان مرده و ازبین رفته است.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی در نشست شورای اداری نوشهر با تاکید براینکه محیط زیست مانع توسعه نیست تصریح کرد: متاسفانه جاها و مناطق مختلف توسط بشر تخریب شده و حضور بشر در طبیعت مشکل ساز است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران یادآور شد: در برخی از جاها جنگل مرده است و باید جلوی تخریب جنگل ها و منابع طبیعی را بگیریم.

وی با بیان اینکه جاهای تحت مدیریت محیط زیست باید حفظ شود گفت: در حال حاضر در منطقه نوشهر و چالوس، اکثر مشکلات مربوط به مجوزهای زیست محیطی حل شده است.

وی با اظهار اینکه در مازندران ویلاسازی صورت گرفته است گفت: در حوزه محیط زیست باید کار آمایشی و تجربی صورت گیرد.

ابراهیمی با عنوان اینکه وجود دو معدن در یک منطقه مشکل زا است ادامه داد: از نظر مصالح و تامین آن در زمان های مختلف، حمایت های لازم در نوشهر و چالوس صورت گرفته است زیرا با توسعه و اشتغال مخالف نیستیم و تاکنون مانع پروژه های تولیدی نشده ایم.

تنوع منابع معذنی در مازندران

احمد حسین زادگان استاندار مازندران نیز با اشاره به تنوع منابع معدنی در مازندران گفت: معادنی مانند مس، فلورین، سنگ های زینتی در مازندران وجود دارد و باید از آن بهره گرفت.

وی با اشاره به راه دسترسی نوشهر – کجور گفت: باید سازگاری بین محیط زیست و نیازهای منطقه صورت گیرد و برای حل مشکل برنامه ریزی شود.

وی با بیان اینکه دو معدن منطقه کجور با حکم قضایی تعطیل شده است گفت باید برای حل مشکل زیست محیطی و جلوگیری از قاچاق شن و ماسه برنامه ریزی کرد.

حسین زادگان خواستار ایجاد شهرک شن و ماسه در غرب مازندران شد.

https://media.mehrnews.com/d/2017/01/17/3/2340568.jpg?ts=1486462047399

مهر