کد خبر: 7177تاریخ انتشار : ۸:۳۰:۱۳ - شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷

امام‌جمعه نوشهر: وعده صادقانه بهترین نشانه کارآمدی دولت است

امام‌ جمعه نوشهر گفت: مسئولان باید وعده‌هایی بدهند که بتوانند آن را اجرا کنند زیرا وعده صادقانه بهترین نشانه کارآمدی دولت و حکومت است. به گزارش مازنی خبر ، حجت‌الاسلام محمود مشایخ در خطبه‌های نماز جمعه نوشهر با اشاره به بررسی بودجه سال آینده کل کشور در مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت تحقق وعده های […]

امام‌ جمعه نوشهر گفت: مسئولان باید وعده‌هایی بدهند که بتوانند آن را اجرا کنند زیرا وعده صادقانه بهترین نشانه کارآمدی دولت و حکومت است.

به گزارش مازنی خبر ، حجت‌الاسلام محمود مشایخ در خطبه‌های نماز جمعه نوشهر با اشاره به بررسی بودجه سال آینده کل کشور در مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت تحقق وعده های داده شده به مردم تاکید کرد.
وی گفت: امروز لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ مطرح است که سه‌ چهارمش مربوط به شرکت‌های دولتی و یک ‌چهارمش مربوط به منابع عمومی است و عادت شده است که مجلس فقط آن یک‌ چهارم را بررسی می‌کند درحالی‌ که آن سه‌ چهارم نیز بیت‌المال محسوب می‌شود.
او افزود: از طرف دیگر عده‌ای هم در فضای مجازی با دستکاری اعداد چنین القا کردند که بودجه برخی مراکز فرهنگی برابر سه وزارتخانه است که باید مسئولان مربوط به این شایعات جواب بدهند.
مشایخ با اشاره به خروج نیروهای آمریکایی از سوریه اظهار داشت: ۹ ماه قبل رهبر انقلاب گفته بود آمریکایی‌ها به ایران می‌گویند باید از منطقه برود در حالی‌که تو باید بروی و الآن دست از پا درازتر با روی سیاه از سوریه دارند می‌روند.
امام‌جمعهٔ نوشهر افزود: وضع برای آمریکا به‌گونه‌ای است که رئیس‌جمهور این کشور، ترامپ، با هواپیمای پنهان‌کار به عراق آمد و سران عراق حاضر به دیدار با او نشدند.
مشایخ گفت: در سوریه نیز تا دیروز دولت‌های عربی به داعش و گروه‌های تکفیری کمک می‌کردند ولی امروز به برکت مجاهدت‌ها و خون شهدای حرم، برای بازگشت مسابقه گذاشته‌اند.
وی به ۱۷ دی، سالگرد کشف حجاب نیز پرداخت و بیان کرد: در زمان رضاخان ملعون موضوع رفع و کشف حجاب رخ داد ولی خانم‌های ایرانی مقاومت کردند و اکنون در شهیدپروری الگوی زنان فلسطینی هستند.
امام‌جمعهٔ نوشهر افزود: یکی از دستاوردهای انقلاب احیای شخصیت زن است زیرا قبل از انقلاب، روز زن روز تولد فرح بود ولی بعد از انقلاب تولد حضرت فاطمهٔ زهرا، سلام‌الله علیها، برای روز زن انتخاب شد.

 

ایرنا