کد خبر: 7248تاریخ انتشار : ۱۷:۳۶:۲۵ - دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷

پیکر شهید علیرضا بریری در بابلسر تشییع و به خاک سپرده شد

پیکر شهید علیرضا بریری از شهدای مدافع حرم استان مازندران، پس از گذشت ۳۲ ماه از شهادت اش امروز در وطنش شهرستان بابلسر تشییع و به خاک سپرده شد. به گزارش مازنی خبر ، در مراسم دوشنبه که با حضور استاندار مازندران، فرماندهان سپاه و بسیاری از مسئولان و مردم ولایت مدار استان برگزار شد، […]

پیکر شهید علیرضا بریری در بابلسر تشییع و به خاک سپرده شد

پیکر شهید علیرضا بریری از شهدای مدافع حرم استان مازندران، پس از گذشت ۳۲ ماه از شهادت اش امروز در وطنش شهرستان بابلسر تشییع و به خاک سپرده شد.

به گزارش مازنی خبر ، در مراسم دوشنبه که با حضور استاندار مازندران، فرماندهان سپاه و بسیاری از مسئولان و مردم ولایت مدار استان برگزار شد، پیکر شهید مدافع حرم علیرضا بریری پس از تشییع در کنار همرزمان شهیدش در گلزار شهدای امامزاده ابراهیم بابلسر به خاک سپرده شد.
شهیدمدافع حرم علیرضا بریری در ۱۶ اردیبهشت ماه سال ۹۵ به همراه ۱۲ رزمنده لشکر ۲۵ کربلا از حماسه سازان خان طومان بودند که با شجاعت و از خودگذشتگی موجب عزت و سربلندی ایران اسلامی و در قلب تاریخ ماندگار شدند.
پیکر مطهر این شهید به دلایل شرایط خاص منطقه در زمره شهدای مفقود الاثر حماسه خان طومان قرار گرفت اما در جریان تفحص های اخیر در استان حلب در سوریه کشف و با انجام آزمایشات دی ان ای( DNA) احراز هویت شد.
استان مازندران دارای حدود ۱۰ هزار و ۵۰۰ شهید است که از این تعداد ۴۰ شهید از شهدای مدافع حرم می باشند که در کشور سوریه به مقام شامخ شهادت رسیدند.

http://img6.irna.ir/1397/13971017/83162233/n83162233-72764774.jpg