کد خبر: 7250تاریخ انتشار : ۱۷:۳۷:۴۸ - دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷

کردستان عراق و داشته های جذاب مازندران

مازنی خبر / عباس مهدوی : حضور پررنگ در بازار اقلیم کردستان عراق یکی از نشست های مهم استاندار مازندران در هفته گذشته بود. بازاری استراتژیک، هم مرز و توام با اشتراکات فرهنگی که در شرایط کنونی اقتصادی کشور، می تواند فرصتی ارزنده برای ارزآوری و رونق اقتصادی باشد. سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اقلیم […]

کردستان عراق و داشته های جذاب مازندران

مازنی خبر / عباس مهدوی : حضور پررنگ در بازار اقلیم کردستان عراق یکی از نشست های مهم استاندار مازندران در هفته گذشته بود.

بازاری استراتژیک، هم مرز و توام با اشتراکات فرهنگی که در شرایط کنونی اقتصادی کشور، می تواند فرصتی ارزنده برای ارزآوری و رونق اقتصادی باشد.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اقلیم کردستان هفته گذشته میهمان استاندار مازندران در نشستی مهم به تشریح مناسبات و مبادلات کنونی با این همسایه مرزی پرداخت.

«مرتضی عبادی» که به دلیل مازندرانی بودن با مزیت های اقتصادی استان آشنا بود، خواستار برنامه ریزی منسجم و هدفمند برای حضور بازرگانان کاربلد و توانمند در کردستان عراق شد.

او بر این عقیده بود که محصولات تولیدی استان در بخش های مختلف را میتوان به کردستان عراق صادر کرد.

استاندار مازندران هم توسعه صادرات استان را الویت اصلی خود عنوان کرد و با ماموریت به دو مدیرکل ستادی و نمایندگی وزارت خارجه در مازندران برای حضور جدی در بازار کردستان عراق اعلام آمادگی کرد.

هرسال تعدادی از کردهای اقلیم عراق به قصد تجارت، درمان و گردش به ایران سفر می کنند که می توان قابلیت های بیشتری از کشور را برای آن ها ترسیم کرد تا جمعیت بیشتری به ایران جذب شوند.

مازندران نیز یکی از مقصدهایی بود که به گفته سرکنسول کشورمان برای کردها جذاب و دیدنی است.

مقصدی که در صورت شناخت مردمان اقلیم کردستان می تواند فرصتی برای رونق گردشگری مازندران باشد.

حالا استاندار مازندران عزم خود را جزم کرده تا زمینه حضور محصولات مازندران را در کردستان عراق فراهم کند.

شرکت زراعی دشت ناز ساری، یکی از مجموعه های توانمند در قامت فراملی است که احمد حسین زادگان، امروز به بازدید میدانی و سه ساعته آن رفت.