کد خبر: 7275تاریخ انتشار : ۱۲:۴۹:۲۲ - پنج شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷

مدیرکل تعاون مازندران: بین ایده و عمل برای کارآفرینی حلقه مفقوده وجود دارد

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی مازندران گفت: کارآفرینان در شرایط سخت، چراغ واحدهای تولیدی را روشن نگه‌داشته‌اند اما هنوز بین ایده و عمل حلقه مفقوده داریم. به گزارش مازنی خبر ، کامران اصغری در جشنواره کارآفرینان برتر در مازندران با اشاره به اهداف جشنواره کارآفرینی در استان و کشور اظهار داشت: هدف اصلی جشنواره […]

مدیرکل تعاون مازندران: بین ایده و عمل برای کارآفرینی حلقه مفقوده وجود دارد

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی مازندران گفت: کارآفرینان در شرایط سخت، چراغ واحدهای تولیدی را روشن نگه‌داشته‌اند اما هنوز بین ایده و عمل حلقه مفقوده داریم.

به گزارش مازنی خبر ، کامران اصغری در جشنواره کارآفرینان برتر در مازندران با اشاره به اهداف جشنواره کارآفرینی در استان و کشور اظهار داشت: هدف اصلی جشنواره ها، توسعه و ترویج کارآفرینی است و امید را در جوانان می دمد.

وی افزود: کارآفرینان امید و انگیزه را در بین افراد بیکار اما دارای انگیزه روشن کرده اند و توانسته اند چراغ واحدهای تولیدی را روشن نگه دارند و اگر کارآفرینان ناامید شوند تحصیلکردان و فارغ التحصیلان نیز ناامید می شوند و باید موانع فراروی تولید را با کمک هم حل کنیم.

اصغری با اشاره به برخی مشکلات فراروی تولید و اشتغال در استان گفت: هنوز نتوانستیم حلقه مفقوده بین ایده و عمل را پیدا کنیم و جرات ورود به بازار کار و کارآفرینی در بین جوانان وجود ندارد و باید از جوانان دارای ایده حمایت لازم به عمل آید.

مدیرکل تعاون مازندران به فعالیت شش مرکز مشاوره کارآفرینی و کاریابی در استان اشاره و اضافه کرد: هنوز نتوانستیم بین ایده و عمل در حوزه کارآفرینی ارتباط برقرار کنیم و دولت تمام توان و تلاش را برای ایجاد ساختار مناسب و بسترسازی فراهم کرده است تا جوانان در مسیر کارآفرینی قرار گیرند و ایده را به عمل تبدیل کنند.

اصغری با اظهار اینکه هنوز اهداف هنرستان و دانشگاه کارآفرینی محقق نشده است گفت: اکثر دانشگاه های ما مدرک محور شده اند و باید به سمت کارآفرینی سوق یابیم.

در این جشنواره ۱۰ کارآفرین برتر استان مازندران تقدیر شدند.

https://media.mehrnews.com/d/2018/02/28/3/2729512.jpg

ایلنا