کد خبر: 7276تاریخ انتشار : ۱۲:۴۸:۱۸ - پنج شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷

بازدید استاندار مازندران از مجموعه تاریخی شهر قدیم فرح آباد ساری

استاندار مازندران در بازدید از مجموعه تاریخی شهر قدیم فرح آبادساری و مسجد باشکوه و کهن آن و داشته های تاریخی اش به عنوان مقصدی با اهمیت فراملی در صنعت گردشگری یاد کرد که می تواند هویت و داشته های کهن مازندران را به گردشگران معرفی کند. به گزارش مازنی خبر ، استاندار مازندران در […]

بازدید استاندار مازندران از مجموعه تاریخی شهر قدیم فرح آباد ساری

استاندار مازندران در بازدید از مجموعه تاریخی شهر قدیم فرح آبادساری و مسجد باشکوه و کهن آن و داشته های تاریخی اش به عنوان مقصدی با اهمیت فراملی در صنعت گردشگری یاد کرد که می تواند هویت و داشته های کهن مازندران را به گردشگران معرفی کند.

به گزارش مازنی خبر ، استاندار مازندران در بازدید از مجموعه تاریخی شهر قدیم فرح آبادساری و مسجد باشکوه و کهن آن و داشته های تاریخی اش به عنوان مقصدی با اهمیت فراملی در صنعت گردشگری یاد کرد که می تواند هویت و داشته های کهن مازندران را به گردشگران معرفی کند.

احمد حسین زادگان با اشاره به مشاهبت های آثار فرح آباد با بافت تاریخی و میدان نقش جهان اصفهان ،وضعیت کنونی این مجموعه تاریخی را در شان مردم و گردشگری مازندران ندانست و دستور داد جلسه ای فوق العاده با موضوع بهره برداری مناسب از مجموعه تاریخی فرح‌آباد و سایر آثار تاریخی مازندران تشکیل شود.

لازم به ذکر است فرح آباد در دشت ساری و نزدیک به ساحل دریای مازندران واقع شده است.

از جمله سیاحان خارجی که از این شهر دیدن کردند «پیتردلاواله» ایتالیایی است که در زمان شاه عباس صفوی به ایران آمد و مدتی در فرح آباد اقامت گزید.او در سفرنامه خود فرح آباد را مانند رم و قسطنطنیه بسیار وسیع و حتی بزرگتر توصیف کرده و از آن به عنوان یکی از شهرهای مهم بندری مازندران نام برده است.

https://static3.ilna.ir/thumbnail/j2DqBkf0yCFe/zD2ly951Lbe1X4vBXmeYxnwvBKd2o-upCBoRpuXWWQ3xVYIwBtE8SJc5CgG8w1SR1HhaeHPcWe7Z4QQxwQ5aCQuC6bW65Yo2vzNA1A_oYcME-xuDHnCGIL88GkvFaMums2lp5Xzk-eErjUYezqJx1zBsxxUUBb--XuOejRjZDSys4NdjIqNZJEQ6csj1vAj0E6N4_X61TbI,/image_2019_1_10-11_37_41_97_9Qa.jpg