کد خبر: 7281تاریخ انتشار : ۱۲:۵۱:۲۰ - پنج شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷

احمدی لاشکی: بودجه لازم برای حوزه علمیه باید اختصاص یابد!

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت : طبیعتا با این وضعیتی که وجود دارد معتقدم که بایستی حتما بودجه حوزه های علمیه ، صدا وسیما و نهادهای فرهنگی ودینی دیده شود وجاهایی هم که احساس می شود از بودجه دارند سوء استفاده می کنند آنهارا حذف کنیم. قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم […]

احمدی لاشکی: بودجه لازم برای حوزه علمیه باید اختصاص یابد!

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت : طبیعتا با این وضعیتی که وجود دارد معتقدم که بایستی حتما بودجه حوزه های علمیه ، صدا وسیما و نهادهای فرهنگی ودینی دیده شود وجاهایی هم که احساس می شود از بودجه دارند سوء استفاده می کنند آنهارا حذف کنیم.

قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به هجمه‌هایی که به بودجه حوزه‌های علمیه و نهادهای دینی می‌شود و اینکه متأسفانه مشکل امروز ما افراط‌ وتفریط در ارائه ایده پردازی‌ها و نظراتمان است، گفت: گاهی به خاطر مسائل سیاسی اظهارنظر خواهی درستی در بودجه نمی‌کنیم.

وی با بیان اینکه گاهی که نام حوزه علمیه را در رسانه ملی می‌شنویم باید حساس شویم، تصریح کرد: با توجه به اینکه حوزه علمیه برای ما خیلی مهم است باید بودجه لازم برای این نهاد مهم در مجلس دیده شود.

انتقاد از افراط‌ و تفریط در بستن بودجه در مجلس

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اختصاص بودجه برای حوزه‌های علمیه، افراط‌ وتفریط در بستن بودجه در مجلس را موردانتقاد قرارداد و افزود: معتقدم وقتی‌که در مجلس شورای اسلامی برای زنان بی‌سرپرست، مشکل‌دار و زندانیانی که به دلیل جرائم مختلف حبس شده‌اند بودجه‌هایی را می‌بندیم و حساسیتی هم به خرج نمی‌دهیم چرا نباید برای حوزه‌های علمیه و صداوسیما بودجه در نظر بگیریم؟.

وی، با بیان اینکه اگر استقلال و اعتدال در تخصیص بودجه را لحاظ کنیم قطعاً به نیت خیرخواهانه و خوبی که داریم خواهیم رسید، افزود: بله نباید در جاهایی برای صداوسیما بودجه بگذاریم و ممکن است در برنامه‌هایش دقت نکند ولی نباید به خاطر مسائل سیاسی که قراراست شبکه‌های مختلف را در حوزه رسانه تقویت کنیم بودجه در نظر نگیریم.

باید بودجه‌های لازم برای نهادهای فرهنگی ازجمله حوزه علمیه در نظر گرفته شود

احمدی لاشکی، با بیان اینکه بعضی از نهادهای فرهنگی از جمله حوزه علمیه که نیاز به مساعدت دارند باید بودجه لازم برایش در نظر گرفته شود، گفت: باید بررسی کنیم نهادهایی هم که خیلی قابلیت ندارند بدون تعارف بودجه‌های آن‌ها را حذف کنیم .

وی، با بیان اینکه امسال در سقف اول ۴۰۷ هزار میلیارد تومان و در سقف دوم ۴۴۷ هزار میلیارد تومان بودجه را دیده‌ایم، گفت: طبیعتاً با این وضعیتی که وجود دارد معتقدم که بایستی حتماً بودجه حوزه‌های علمیه، صداوسیما و نهادهای فرهنگی و دینی دیده شود و جاهایی هم که احساس می‌شود دارند سوءاستفاده می‌کنند حذف کنیم.

نماینده نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: بنابراین نمی‌توانیم یا صفر تا صد باشیم، بلکه باید بین این فضا را در نظر بگیریم.

http://media.hawzahnews.com/Original/1397/10/20/IMG10351464.jpg

حوزه