کد خبر: 7286تاریخ انتشار : ۱۳:۲۹:۴۲ - پنج شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷

تنها کارخانه تولید چرم خاورمیانه در شمال کشور تعطیل شد

مازنی خبر : علی حمیدی مالک شرکت پارس کرم خزر، از تعطیلی تنها کارخانه تولید مواد اولیه چرم خاورمیانه و بیکار شدن حدود ۱۴۰کارگر آن خبر داد. وی افزود: حدود ۱۰ماه است که چرخه تولید کارخانه عملا به خاموشی گرایید. حمیدی درباره علت تعطیلی کارخانه تولید مواد اولیه چرم میاندورود، گفت: حدود ۱۰سال است که […]

تنها کارخانه تولید چرم خاورمیانه در شمال کشور تعطیل شد

مازنی خبر : علی حمیدی مالک شرکت پارس کرم خزر، از تعطیلی تنها کارخانه تولید مواد اولیه چرم خاورمیانه و بیکار شدن حدود ۱۴۰کارگر آن خبر داد.

وی افزود: حدود ۱۰ماه است که چرخه تولید کارخانه عملا به خاموشی گرایید.

حمیدی درباره علت تعطیلی کارخانه تولید مواد اولیه چرم میاندورود، گفت: حدود ۱۰سال است که زباله های کارخانه به منطقه ای شوره زار منتقل می شد اما پس از ده سال محیط زیست جلوی انتقال را گرفته و گفته که باید به اصفهان منتقل و آنجا دفن شود.

وی در ادامه با اظهار اینکه انتقال زباله از جای قبلی در قم به اصفهان و دفن آن، برای کارخانه هزینه ای کلان می خواهد که روزی ۶۰میلیون تومان برای کارخانه تمام می شود، ادامه داد: کارخانه از پس این هزینه بر نمی آید و به همین دلیل کارخانه را پلمپ کردند.

حمیدی یادآور شد: بیشتر کارخانه های چرم به علت تعطیلی واحد تولیدی تعطیل شدند که این امر موجب بیکاری هزاران کارگر در کشور شده است.