کد خبر: 7296تاریخ انتشار : ۱۳:۴۰:۴۵ - پنج شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷

راه های مازندران برفی شد

مازنی خبر : مرکز مدیریت راه های مازندران اعلام کرد که اکنون مسیرهای جاده ای شرق مازندران به پایتخت و استان سمنان شاهد بارش سنگین برف و مه غلیظ است. کارشناس مرکز مدیریت راه مازندران روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت که برف سنگین در راه فیروزکوه محدوده دوآب تا انتهای گردنه گدوک در حال […]

راه های مازندران برفی شد

مازنی خبر : مرکز مدیریت راه های مازندران اعلام کرد که اکنون مسیرهای جاده ای شرق مازندران به پایتخت و استان سمنان شاهد بارش سنگین برف و مه غلیظ است.

کارشناس مرکز مدیریت راه مازندران روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت که برف سنگین در راه فیروزکوه محدوده دوآب تا انتهای گردنه گدوک در حال باریدن است.

مهدی غلامیان همچنین افزود: برف سنگین در مسیر کیاسر (ساری به سمنان) در حال بارش و جاده شاهد پدیده مه گرفتگی است.

وی ادامه داد: در جاده های کوهستانی هراز و کندوان که شب گذشته شاهد برف بود، اکنون بارش قطع شده و آسمان آفتابی است.

غلامیان با بیان اینکه در باقی جاده های استان نیز باران می بارد، اعلام کرد که اکنون ترافیک سنگینی در جاده های مازندران وجود ندارد اما به دلیل بارش باران تردد در برخی راه ها مانند قائمشهر – ساری به کندی انجام می شود.

**رانندگان بدون زنجیر چرخ وارد مسیرهای کوهستانی نشوند

غلامیان با اشاره به جدی بودن هشدار هواشناسی از بارش برف در مسیرهای کوهستانی استان تاکید کرد: رانندگان اصلا بدون همراه داشتن زنجیر چرخ وارد راه های کوهستانی بخصوص جاده های مازندران با پایتخت نشوند.

وی همچنین از رانندگان خواست با احتیاط بیشتری در جاده های استان به خصوص جاده های کوهستانی رانندگی کرده و حتما خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی مجهز کنند.

کارشناس راهداری همچنین هشدار داد که به علت بارش باران و کاهش دما جاده های استان بشدت لغزنده است و از رانندگان خواست تا فاصله ایمن و همچنین هشیاری کامل را رعایت کرده و از سلامت خودرو خود اطمینان حاصل نمایند.

هواشناسی مازندران اعلام کرد که ناپایداری جوی همراه با بارش برف و باران که با کاهش دما همراه است تا اواسط امروز در این خطه شمال کشور ادامه دارد.

در حال حاضر بلده نور با پنج درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین و رامسر با ۱۲ درجه درجه گرم ترین نقاط استان مازندران هستند.
استان مازندران دارای حدود ۱۱ هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی است که از این میزان حدود سه هزار کیلومترجاده اصلی استان محسوب می شود.