کد خبر: 732تاریخ انتشار : ۱۲:۳۶:۵۴ - یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷

او را می‌توان متفاوت‌ترین شهردار مازندران دانست

اختصاصی مازنی خبر / گروه اجتماعی: وقتی صحبت از شهرداری‌ها می‌شود ، اکثریت شهروندان با گلایه از نحوه عملکرد رفتاری آنها صحبت می کنند. به گزارش مازنی خبر ، شهرداری ها از آن جهت که مستقیماً از جیب مردم مدیریت می شوند و می بایست هزینه‌های جاری و عمرانی را به صورت مستقیم از مردم […]

او را می‌توان متفاوت‌ترین شهردار مازندران دانست

اختصاصی مازنی خبر / گروه اجتماعی: وقتی صحبت از شهرداری‌ها می‌شود ، اکثریت شهروندان با گلایه از نحوه عملکرد رفتاری آنها صحبت می کنند.

به گزارش مازنی خبر ، شهرداری ها از آن جهت که مستقیماً از جیب مردم مدیریت می شوند و می بایست هزینه‌های جاری و عمرانی را به صورت مستقیم از مردم دریافت کنند ، بیشتر از ارگان ها و سازمان های دیگر زیر نقد مستقیم مردم و شهروندان قرار می گیرند .

در همین راستا شهردارانی که بتوانند چه از بعد روانی و چه از بعد عملیاتی و اجرائی رضایت شهروندان را جلب نمایند از یک سو به مراتب راحت تر می توانند به فعالیت بپردازند و از سوی دیگر مورد انتقاد کمتر شهروندان به عنوان جامعه هدف خود قرار می گیرند اما آن دسته از شهردارانی که نتوانند این توازن مدیریتی را برقرار نمایند آنوقت با چالش های مختلفی رو به رو می شوند.

این مقدمه را به رشته تحریر در آوردیم تا از یک شهردار صحبت کنیم که این روزها متفاوت تر از شهرداران دیگر مازندران به فعالیت پرداخته و از تمام ظرفیت های موجود برای ارتباط مستقیمش با مردم استفاده می نماید تا موانع توسعه و آبادانی در شهر را یکی پس از دیگری از پیش رو بردارد.

دکتر بهمن معین پور که از جمله شهرداران محجوب و تحصیل کرده استان مازندران محسوب می‌شود با الگو برداری از مدیرانی که بی واسطه با مردم صحبت می کنند و در «سکوت» در پی تحقق خواسته های شهروندان هستند ، این روزها ضمن برقراری جلسات منظم دیدار عمومی ، از طریق صفحه شخصی اینستاگرامش نیز خواسته های مردم قائم‌شهر را مورد مطالعه قرار داده و  آنها را به مدیران زیر مجموعه خودش ارجاع می دهد .

این کار شهردار قائم شهر از لحاظ بعد روانی باعث می‌شود تا ضمن برقراری آرامش اجتماعی در شهر ، مردم صریح تر و بی واسطه با شهردار خود سخن بگویند و از لحاظ بعد عمرانی نیز ، بسیاری از مواردی که سال ها از چشم مسئولین شهرداری پنهان بود مورد مطالعه و اقدام لازم قرار بگیرند.

امیدواریم اینگونه رفتارهای قابل تقدیر ، الگوئی برای تمام مدیران باشد.