کد خبر: 7330تاریخ انتشار : ۱۱:۲۹:۱۰ - شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷

۳۵۰ فقره پرونده در شورای حل اختلاف زندان قائمشهر رسیدگی و مختومه گردید

مازنی خبر : رئیس زندان شهرستان قائمشهر خبرداد: ۳۵۰ فقره پرونده در شورای حل اختلاف زندان قائمشهر رسیدگی و مختومه گردید رئیس زندان شهرستان قائمشهر عملکرد شورای حل اختلاف زندان را بسیار مطلوب ارزیابی و اظهارکرد، تا پایان آذر ماه سال جاری بیش از ۳۰۰ پرونده در شورای حل زندان قائمشهر بررسی و مختومه گردید. […]

۳۵۰ فقره پرونده در شورای حل اختلاف زندان قائمشهر رسیدگی و مختومه گردید

مازنی خبر : رئیس زندان شهرستان قائمشهر خبرداد: ۳۵۰ فقره پرونده در شورای حل اختلاف زندان قائمشهر رسیدگی و مختومه گردید

رئیس زندان شهرستان قائمشهر عملکرد شورای حل اختلاف زندان را بسیار مطلوب ارزیابی و اظهارکرد، تا پایان آذر ماه سال جاری بیش از ۳۰۰ پرونده در شورای حل زندان قائمشهر بررسی و مختومه گردید.

به گزارش مازنی خبر و به نقل از روابط عمومی اداره کل زندانهای استان مازندران ” سید سعید رحمتی” رئیس زندان شهرستان قائمشهر در تشریح عملکرد نه ماهه شورای حل اختلاف زندان این شهرستان گفت: تعداد ۳۰۵ پرونده در شورای حل اختلاف زندان تشکیل گردید.

وی تصریح کرد، از تعداد پرونده های تشکیل شده ۱۷۷ فقره منجر به رضایت شد و تعداد ۱۲۵ فقره پرونده پس از توافق بین شاکی و متشاکی منجر به آزادی از زندان گردید.

“رحمتی “در خصوص پرونده های مربوط به محکومین به قصاص گفت: از ابتدای سال تا آخر آذر ماه با همکاری شورای حل اختلاف و مددکاران اجتماعی تعداد ۲ پرونده منجر به اخذ رضایت از اولیاء دم شد.

رئیس زندان قائمشهر افزود، مجموع بدهی پرونده های رسیدگی شده در شورای حل اختلاف ویژه جرائم محکومیتهای مالی، دیه و ردمال زندانیان مبلغی بیش از ۱۲۸ میلیارد ریال بوده است که با پشتکار و همکاری اعضای شورا مبلغ ۶۵ میلیارد و ۷۸۰ میلیون ریال از شکات پرونده رضایت گرفته شد .

رئیس شورای حل اختلاف زندان قائمشهر بیان کرد، ایجاد صلح و سازش از سفارشات دین مبین و شریعت اسلام است که در احادیث و بیانات بزرگان دین همواره تأکید گردید.

وی صلح و سازش و حل اختلاف بین اصحاب دعوی را از سنت حسنه نام برد و اهداف این شورا را اصلاح ذات البین دانست که در نزد خداوند باری تعالی از اجر و پاداش زیادی برخوردار است.

رئیس زندان قائمشهر در خاتمه از اعضای شورای حل اختلاف زندان به خاطر پشتکار و تلاش بی شائبه آنان در جهت رفع مشکلات زندانیان و سهم بزرگ آنها در کاهش جمعیت کیفری زندان قدردانی کرد./