کد خبر: 7336تاریخ انتشار : ۱۵:۴۶:۵۷ - شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷

عضو کانون عالی کارگران بازنشسته کشور : با این بودجه ، سال ۹۸ سال تعطیل شدن اشتغال است!

عضو کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر کشور گفت: بودجه ای که در حال بررسی در مجلس است ، بودجه ای ضد اشتغال و کارآفرینی می باشد زیرا بیش از ۸۰ درصد آن به حقوق و مزایا تعلق گرفته و کمتر از ۲۰ درصد آن به بحث عمرانی اختصاص یافته لذا با این بودجه […]

عضو کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر کشور گفت: بودجه ای که در حال بررسی در مجلس است ، بودجه ای ضد اشتغال و کارآفرینی می باشد زیرا بیش از ۸۰ درصد آن به حقوق و مزایا تعلق گرفته و کمتر از ۲۰ درصد آن به بحث عمرانی اختصاص یافته لذا با این بودجه ، سال ۹۸ سال تعطیل شدن اشتغال است!

به گزارش مازنی خبر ؛ «نصرالله دریابیگی» با تبریک روز پرستار ، اظهار داشت: قشر پرستار از جمله اقشار زحمتکش جامعه می باشند که دولت باید به معیشت آنها توجه بیشتری داشته باشد.

رئیس هیات مدیره کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیر مازندران با انتقاد از ادوار مختلف مجلس و عملکرد احزاب سیاسی کشور ، افزود: جناح های سیاسی بیش از آنکه به فکر مردم و کارگران باشند به فکر خود هستند و از آن طرف مجلس نیز با قوانینی که در سال های قبل مصوب کرده است ، حضور همه اقشار جامعه در تصمیم سازی را محدود کرده است.

وی ادامه داد: یکی از ایراداتی که بر مجلس وارد است بحث محدود کردن مدرک تحصیلی کاندیداها می باشد که این کار باعث شده اقشار پائین جامعه که با حقوق حداقلی یک زندگی را مدیریت می کنند، در تصمیم سازی‌ها دخالتی نداشته باشند.

دریابیگی تصریح کرد: از مجلسی که با اعمال محدودیت ها شکل بگیرد صدای محرومان و مستضعفان کمتر شنیده می شود.

وی با بیان اینکه با استانی شدن انتخابات مجلس نگاه نمایندگان به مباحث ملی و استانی بیشتر می شود ، افزود: اگر مسائل هر شهر به مدیریت شهری آنجا سپرده شود دستاوردهای بیشتری را شاهد خواهیم بود.

دبیر اجرائی خانه کارگر مازندران با تاکید بر اینکه سبدهای حمایتی کالا باید مخصوص افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد باشد ، ضمن انتقاد از دولت اظهار داشت: دولت اگر می خواهد از جامعه کارگری حمایت کند باید با توجه به تورم فعلی ، حقوق و مزایای آنها را تا ۵۰ درصد افزایش دهد زیرا شان یک کارگر با اهدای سبد کالا زیر سوال می رود.

دریابیگی ادامه داد: از نمایندگان مجلس ، وزرا ، فرمانداران و مسئولین دعوت می کنم تا هر ماه فقط یک میلیون و دویست هزار تومان حقوق دریافت کنند تا مشکلات یک کارگر را به خوبی حس نمایند.