کد خبر: 7344تاریخ انتشار : ۱۶:۵۴:۰۷ - یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷

فرماندار جویبار: هدف از برگزاری جشنواره گل نرگس تشویق سرمایه‌گذاران به ایجاد صنایع تبدیلی در شهرستان است

فرماندار جویبار در نشست رسانه‌ای جشنواره گل نرگس گفت: جای جای مازندران دارای ظرفیت‌های فراوان است. به گزارش مازنی خبر ؛ سیدعلی اسد ضمن اظهار امیدواری در مورد ایجاد خیر و برکت این جشنواره افزود: جای جای مازندران دارای ظرفیت‌های فراوانی است و برگزاری این جشنواره بدین معنا نیست که فقط جویبار در زمینه پرورش […]

فرماندار جویبار: هدف از برگزاری جشنواره گل نرگس تشویق سرمایه‌گذاران به ایجاد صنایع تبدیلی در شهرستان است

فرماندار جویبار در نشست رسانه‌ای جشنواره گل نرگس گفت: جای جای مازندران دارای ظرفیت‌های فراوان است.

به گزارش مازنی خبر ؛ سیدعلی اسد ضمن اظهار امیدواری در مورد ایجاد خیر و برکت این جشنواره افزود: جای جای مازندران دارای ظرفیت‌های فراوانی است و برگزاری این جشنواره بدین معنا نیست که فقط جویبار در زمینه پرورش گل نرگس ظرفیت دارد.

اسد خاطرنشان کرد: جویبار قبلا در حوزه ورزش برند پایتخت کشتی شد و در بخش اقتصادی نیز دارای جمعه بازار سنتی است که همه هفته هزاران نفر از شهرهای مختلف استان و کشور به جویبار می‌آیند و امیدواریم با برگزاری جشنواره گل نرگس بتوانیم ظرفیت‌های بخش‌های کشاورزی و صنعتی جویبار را معرفی کنیم تا بتوانیم شهرستان جویبار را یک بار دیگر کانون توجه قرار دهیم که این امر باعث رونق اقتصادی در کسب و کار و باعث ایجاد شور و نشاط خواهد شد.

فرماندار جویبار عنوان کرد ٢۵ الی ٣٠ هکتار از اراضی جویبار زیر کشت گل نرگس است که این اراضی ۵٠ الی ۵۵ درصد کل اراضی زیر کشت استان را تشکیل می‌دهند.

اسد یکی دیگر از اهداف جشنواره را تشویق سرمایه‌گذاران به ایجاد صنایع تبدیلی در شهرستان معرفی کرد و افزود: در حال حاضر هر هکتار زمین زیر کشت گل نرگس ٦٠ الی ٧٠ میلیون ریال سودآوری دارد که با ایجاد صنایع تبدیلی این مبلغ افزایش خواهد یافت.

وی در پایان اشاره کرد با توجه به محدودیت زمانی و اولین تجربه برگزاری، این جشنواره قطعا دارای نواقصی خواهد بود که با ایجاد دبیرخانه دائمی جشنواره در شهرستان پس از پایان آن جلساتی درمورد نقاط ضعف و قوت جشنواره و راهکارهای رفع آن برگزار خواهد شد.

https://static3.borna.news/servev2/fp457ktYfWpr/KxuoffTghAA,/photo_2019-01-13_15-50-44.jpg

خبرنگار: سیدعبدالله ساداتی/ برنا