کد خبر: 7405تاریخ انتشار : ۲۰:۰۵:۵۷ - چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷

رتبه نخست تعداد اعضای خانه مطبوعات کشور متعلق به مازندران است

مدیرعامل خانه مطبوعات مازندران با اشاره به فعالیت متعدد اصحاب رسانه در استان، گفت: رتبه نخست تعداد اعضای خانه مطبوعات کشور متعلق به مازندران است. به گزارش مازنی خبر ، علی یوسفی در نشست مسئولان و نمایندگان خانه مطبوعات در شهرستان‌های مازندران ، اظهار داشت: مازندران رتبه اول را در تعداد اعضای خانه مطبوعات در […]

رتبه نخست تعداد اعضای خانه مطبوعات کشور متعلق به مازندران است

مدیرعامل خانه مطبوعات مازندران با اشاره به فعالیت متعدد اصحاب رسانه در استان، گفت: رتبه نخست تعداد اعضای خانه مطبوعات کشور متعلق به مازندران است.

به گزارش مازنی خبر ، علی یوسفی در نشست مسئولان و نمایندگان خانه مطبوعات در شهرستان‌های مازندران ، اظهار داشت: مازندران رتبه اول را در تعداد اعضای خانه مطبوعات در کشور دارد.

وی افزود: در صدد هستیم در همه شهرستان‌های استان اهدای احکام به نمایندگان خانه مطبوعات، نشستی با خبرنگاران داشته و از نزدیک مشکلات این خبرنگاران را بررسی کنیم.

مدیرعامل خانه مطبوعات مازندران با اشاره به اینکه به صورت ماهانه عملکرد نمایندگان خانه مطبوعات در شهرهای استان رصد می‌شود، تصریح کرد: خانه مطبوعات از نظر وزارت ارشاد، تنها تشکل قابل تایید است.

یوسفی با بیان اینکه ۱۶ مورد از وظایف اداره ارشاد به خانه مطبوعات محول شد، گفت: یکی از این ۱۶ مورد، معرفی خبرنگاران در نشست‌های‌خبری است.

وی با اعلام اینکه این امر باعث می‌شود بین خبرنگار بودن و نبودن فرد تفکیک قائل شویم، افزود: برگزاری دوره‌های آموزشی روزنامه‌نگاری که (مقدمه دریافت کارت حرفه‌ای روزنامه‌نگاری) نیز بوده از وظایف خانه مطبوعات است.

مدیرعامل خانه مطبوعات مازندران با بیان اینکه ساماندهی دکه‌های‌مطبوعاتی تحت نظارت خانه مطبوعات خواهد بود، گفت: دیگر چیزی به نام پرونده کاغذی در خانه مطبوعات نداریم و مدارک به صورت اسکن‌شده در سامانه قرار خواهد گرفت.

یوسفی با اعلام اینکه در مورد ساماندهی کانال‌های تلگرامی را از استاندار_مازندران تقاضا داریم، جلسه‌ای برای این موضوع برگزار شود و انتظار داریم دادستانی و فرمانداران به صورت قانونی با تخلفات آنان برخورد کنند.

وی بیان کرد: با تصمیمی که گرفته شد، مراسم سال آینده روز خبرنگار حتما با حضور اعضای خانه مطبوعات انجام خواهد گرفت.