کد خبر: 7431تاریخ انتشار : ۹:۲۶:۲۰ - جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷

بسته حمایتی کارگران چقدر است؟ ۲۰۰ یا ۳۰۰ هزار تومان؟

مازنی خبر : سهم بسته حمایتی مشمولان تأمین اجتماعی در ابلاغیه سازمان برنامه و بودجه ۱۰۰ تا۳۰۰ هزار تومان تعیین شده است، اما مسئولان وزارت کار و تأمین اجتماعی سهم هر خانوار را در اجرای این طرح ۲۰۰ هزار تومان اعلام کرده اند. آنطور که در ابلاغیه سازمان برنامه و بودجه آمده است، اعتبار لازم […]

بسته حمایتی کارگران چقدر است؟ ۲۰۰ یا ۳۰۰ هزار تومان؟

مازنی خبر : سهم بسته حمایتی مشمولان تأمین اجتماعی در ابلاغیه سازمان برنامه و بودجه ۱۰۰ تا۳۰۰ هزار تومان تعیین شده است، اما مسئولان وزارت کار و تأمین اجتماعی سهم هر خانوار را در اجرای این طرح ۲۰۰ هزار تومان اعلام کرده اند.

آنطور که در ابلاغیه سازمان برنامه و بودجه آمده است، اعتبار لازم برای بسته حمایتی کارگران که ۲۴ دی ماه ابلاغ شد ۱۴۵۰ میلیاردتومان است.

۲۴ دی ماه ۹۷، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در ابلاغیه‌ای به سازمان هدفمندی یارانه‌ها، اعتبار ۱۴۵۰ میلیارد تومانی بسته حمایتی کارگران مشمول تأمین اجتماعی را به حساب سازمان تأمین اجتماعی ابلاغ کرد.

در این ابلاغیه آمده است، “در اجرای بسته معیشتی ویژه موضوع بند ب مصوبه ۱۰۱۵۳۲ شورای عالی هماهنگی اقتصادی و دستورالعمل بسته پرداخت کمک جبرانی و حمایت غذایی از گروه‌های کم‌درآمد جامعه موضوع تصویب‌نامه مورخ ۲۸ آبان‌ماه ۹۷ هیئت وزیران، بدین‌وسیله تخصیص سازمان هدفمندی یارانه‌ها به‌مبلغ چهارده‌هزار و چهارصد و پنجاه و سه میلیارد ریال از محل منابع حاصل از مابه‌التفاوت تسعیر قیمت خوراک و سوخت کارخانجات پتروشیمی، فولادی و پالایشگاه‌ها تعیین می‌گردد تا به‌منظور تأمین کمک جبرانی بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی بابت حمایت غذایی از خانوارهای کم‌درآمد موضوع بند پ ماده ۳ تصویبنامه فوق‌الذکر تعیین می‌گردد.

سازمان هدفمندی یارانه‌ها موظف است تا براساس اطلاعات هویتی مشمولین که درآمد آنها کمتر از ۳ میلیون تومان است و اطلاعات آنها توسط وزارت کار به آن سازمان ارسال می‌گردد معادل ریالی سبد حمایتی غذایی را (یک تا ۳ میلیون ریال) به حساب مشمولین واریز و گزارش پرداخت آن را به سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال نمایند.

طبق ابلاغیه نوبخت سهم هر خانوار ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزارتومان تعیین شده است.”
این در حالی است که رحیم اردلان، معاون مالی و اقتصادی سازمان تأمین اجتماعی از واریز بسته ۲۰۰هزار تومانی حمایتی افراد تحت پوشش تأمین اجتماعی که کمتر از ۳میلیون تومان دریافتی دارند خبر داد.

از سوی دیگر محمد شریعتمداری، وزیر کار در گفت‌وگویی با خبرگزاری دولت درباره بسته حمایتی کارگران گفت: بسته حمایتی مشمول آن دسته از کارگرانی می شود که نام آنان در فهرست بیمه تامین اجتماعی قرار داشته و هیچ یک از اعضای خانواده آنان این بسته را دریافت نکرده باشند.

وی ادامه داد: از ابتدای هفته آینده یکصد هزار نفر از بازنشستگان روستایی نیز بسته حمایتی دریافت می کنند. پیش از این، بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی، صندوق های بازنشستگی و صندوق بازنشستگی فولاد مشمول دریافت بسته حمایتی شده بودند.مبلغ بسته حمایتی ۲۰۰ هزار تومان است.

با توجه به اینکه سهم هر خانوار در ابلاغیه نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه ۱۰۰ تا۳۰۰ هزار تومان تعیین شده است، پرداخت رقم ۲۰۰ هزار تومانی به هر خانوار تحت پوشش تأمین اجتماعی خلاف قانون است.

بسته حمایتی کارگران چقدر است؟ ۲۰۰ یا ۳۰۰ هزار تومان؟