کد خبر: 7791تاریخ انتشار : ۲۰:۴۵:۰۴ - دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷

مدیر کل بهزیستی مازندران: باید بتوانیم خدمات دولت و نظام اسلامی را برای جامعه آسیب پذیر منعکس کنیم

مدیر کل بهزیستی مازندران از راه اندازی مرکز ماده ۱۶ زنان معتاد متجاهر برای نخستین بار در مرکز مازندران خبر داد. به گزارش مازنی خبر، سیدسعید آرام در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه بهزیستی یکی از نهادهایی است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای حمایت از اقشار خاص تشکیل شده است،اظهار داشت: اکنون […]

مدیر کل بهزیستی مازندران: باید بتوانیم خدمات دولت و نظام اسلامی را برای جامعه آسیب پذیر منعکس کنیم

مدیر کل بهزیستی مازندران از راه اندازی مرکز ماده ۱۶ زنان معتاد متجاهر برای نخستین بار در مرکز مازندران خبر داد.

به گزارش مازنی خبر، سیدسعید آرام در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه بهزیستی یکی از نهادهایی است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای حمایت از اقشار خاص تشکیل شده است،اظهار داشت: اکنون در شرایط فعلی ، که جامعه با مشکلات اقتصادی و تحریم مواجه است تمرکز عمده این مشکلات به سمت افراد آسیب پذیر جامعه بیشتر است،باید بتوانیم خدمات دولت و نظام اسلامی را برای جامعه آسیب پذیر منعکس کنیم.

وی افزود: برغم محدودیت ها و مشکلات، بهزیستی توانسته خدمات مناسبی به جامعه هدف ارائه دهد.

مدیر کل بهزیستی مازندران با یادآوری اینکه فقر زدایی یکی از اهداف سازمان بهزیستی است توانمند سازی افراد آسیب پذیر را مهم ترین برنامه این نهاد اجتماعی اعلام کرد.

وی با اعلام اینکه ۲۵۱ طرح در ایام دهه فجر افتتاح می شود،۲۲ مهد کودک شامل ۱۱ مهد شهری و ۱۰ مهد روستایی و یک مهد در حاشیه شهر را از جمله این طرح ها برشمرد با توضیح اینکه که با افتتاح یک حاشیه مهد تمامی ۳۰ مرکز آسیب پذیر استان از مهد کودک برخوردار می شوند.

وی از افتتاح ” مرکز روزانه سالمندان روستایی” در استان مازندران خبر داد و افزود: ۳ مرکز نگهداری فرزندان بی سرپرست و بد سرپرست،یک مرکز خانه کوچک معولان ذهنی و مرکز اقامتی میان مدت بانوان نیز از دیگر طرح های است که افتتاح می شود.

آرام به راه اندازی مرکز ماده ۱۶ و نگهداری معتادان متجاهر اشاره کرد و گفت: بیش از ۱۵۰ واحد مسکونی برای جامعه هدف بهزیستی افتتاح می شود.

وی اجرای ۶۰طرح اشتغال مددجویی را از دیگر برنامه های دهه فجر بهزیستی برشمرد و تصریح کرد: سال ۹۲حدود ۲۶۰ هزار نفر تحت پوشش بهزیستی در استان بودند و این میزان اکنون به ۵۱۵ هزار نفر رسیده است که نشان از ضریب نفوذ خدمات بهزیستی دارد.

افزایش ۳٫۵ برابری مستمری بگیران جامعه هدف

آرام یکی از اقدامات خوب بهزیستی را تغییر در هزینه نگهداری و مستمری جامعه هدف عنوان کرد و افزود: از ابتدای سال ۹۶ میزان مستمری جامه هدف ۳٫۵ برابر شد و تمام افراد تحت پوشش از این طرح بهره مند شدند و از ابتدای سال جاری برای افزایش گستره خدمات حمایتی، گروه جدیدی از افراد تحت پوشش تحت پوشش مستمری قرار گرفتند.

وی گفت: شمار مستمری بگیران جامعه هدف بهزیستی از ۱۸ هزار نفر در سال ۹۶ به بیش از ۴۹ هزار و ۸۴۹ نفر رسیده است و بیش از ۶ میلیارد تومان مستمری به جامعه هدف پرداخت شده است.

مدیر کل بهزیستی مازندران از توزیع بسته های غذایی به بیش از ۱۲۰ خانوار تحت پوشش خبرداد و گفت: ۲۵۸ هزار نفر از این بسته حمایتی بهره مند شدند.

وی به اعتبارات رو به رشد بهزیستی اشاره کرد و افزود: سال ۹۲ کل اعتبارمددجویان از محل اعتبارات استانی ۲۴۰ میلیون تومان بوده که این میزان تا پایان سال ۹۶ به یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

آرام میزان اعتبار استانی در سال ۹۲ را ۱۸ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: اکنون این میزان به ۴۵ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی با اعلام اینکه از سال ۹۲ تاکنون بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی به جامعه هدف بهزیستی تحویل داده شد،افزود: ۱۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان کمک هزینه برای مسکن افراد معلول جامعه هدف پرداخت شده است.

آرام ساخت مسکن برای افراد دارای ۲ معلول و بیشتر را از اقدامات مهم سازمان بهزیستی عنوان کرد و گفت:ساخت ۴۴۰ واحد مسکونی در دستور کار ما قرار گرفت که تاکنون ۱۹۹ واحد تحویل جامعه هدف شد و ۱۸۹ واحد دیگر نیز از پیشرفت ۷۰ درصدی برخوردار هستند.

وی افزود:بیش از ۸۰ درصد واحدهای مسکونی تا پایان سال ۹۷ تحویل جامعه هدف می شود و مابقی در دست اقدام است.

مدیر کل بهزیستی مازندران گفت: از سال ۹۲ تاکنون بیش از ۱۲ هزار و ۴۰۰ فرصت شغلی برای جامعه هدف مهیا شده است که از این تعداد ۸ هزار و ۱۶۴ نفر از تسهیلات کم بهره سازمان بهزیستی بهره مند شدند.

رشد کمک های مردمی به جامعه هدف بهزیستی

وی به رشد ۱۵۳ درصدی کمک های مردم به سازمان بهزیستی اشاره کرد و افزود: کمک های غیر نقدی و نقدی مردم در سال ۹۲، ۱۱میلیارد تومان بود که در پایان سال ۹۶ به بیش از ۴۵ میلیارد تومان افزایش داشته است.

آرام با بیان اینکه یکهزار و ۵۶۹ مرکز مردم نهاد در حوزه بهزیستی فعالیت می کنند ،تصریح کرد: از سال ۹۲ تا امسال رشد ۶۵ درصدی ارتقاء یافته است.

وی افزود:سال ۹۵ طرح ماد در ۳۰ مدرسه و با ۹۰۰ دانش آموز کلید خورد که اکنون در۶۰ مدرسه و ۱۸۰۰ دانش آموز اجرایی شده است.

مدیرکل بهزیستی مازندران، با بیان اینکه تلاش کردیم از رشد طلاق جلوگیری کنیم ، گفت: در این فرایند همکاری

بهزیستی با قوه قضائیه به گونه ای است که در سال ۹۶حدود ۲۵ درصد میزان تشکیل پرونده با موضوع خانواده کاهش داشته است.

آرام افزود: با ارجاع افرادی که متقاضی طلاق هستند قبل از تشکیل پرونده به بهزیستی با کمک سامانه تصمیم، پیگیری های لازم صورت میگیرد که با این اقدامات تاکنون میزان سازش در طلاق های توافقی ۱۸ درصد بوده است.

https://static1.ilna.ir/thumbnail/0jfPGUvWiTYA/zD2ly951Lbe1X4vBXmeYxnwvBKd2o-upCBoRpuXWWQ3xVYIwBtE8SJc5CgG8w1SR1HhaeHPcWe7Z4QQxwQ5aCQuC6bW65Yo2vzNA1A_oYcME-xuDHnCGIL88GkvFaMums2lp5Xzk-eHBnhR0v72AGkur7w-jvMqEXuOejRjZDSys4NdjIqNZJEQ6csj1vAj0KQPXxVazqTw,/636636110261783260.jpg

 

ایلنا