کد خبر: 7798تاریخ انتشار : ۸:۳۳:۰۳ - سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷

دبیر اجرائی خانه کارگر مازندران: کارگران با تمامی مشکلات معیشتی پای آرمان های انقلاب ایستاده اند

نصراله دریابیگی گفت: کارگران و بازنشستگان با تمامی مشکلات معیشتی پای آرمان های امام راحل و انقلاب ایستاده اند. به گزارش مازنی خبر ، نصراله دریابیگی در دیدار اعضای هیات اجرائی خانه کارگر، تشکلات کارگری، کارفرمائی و مسئولین ادارات تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان قائم شهر با نماینده ولی فقیه در شهرستان قائم شهر،گفت:ایام دهه […]

دبیر اجرائی خانه کارگر مازندران: کارگران با تمامی مشکلات معیشتی پای آرمان های انقلاب ایستاده اند

نصراله دریابیگی گفت: کارگران و بازنشستگان با تمامی مشکلات معیشتی پای آرمان های امام راحل و انقلاب ایستاده اند.

به گزارش مازنی خبر ، نصراله دریابیگی در دیدار اعضای هیات اجرائی خانه کارگر، تشکلات کارگری، کارفرمائی و مسئولین ادارات تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان قائم شهر با نماینده ولی فقیه در شهرستان قائم شهر،گفت:ایام دهه فجر،روزهای جشن و شادی است و بنا نداریم علی رغم تمامی سختی هایی که امروز کارگران و بازنشستگان با آن درگیر هستند،خاطرشان را بیش از این مکدر کنیم.

دبیر اجرائی خانه کارگر استان مازندران ادامه داد: کارگران از ارکان اصلی پیروزی انقلاب اسلامی ایران بوده اند و با تمامی مشکلات معیشتی موجود و کم شدن شادی ها و افزایش مشکلاتشان،هیچگاه پشت این نظام مقدس را خالی نخواهند کرد.

وی اظهار کرد: امروز خدمت نماینده ولی فقیه رسیدیم تا بگوییم این انقلاب رو به عقب نخواهد رفت و کارگران و بازنشستگان علی رغم تمامی مشکلات پایبند آرمان های امام راحل و انقلاب ایستاده اند و دشمنان بدانند که یک موی گندیده این انقلاب را به هیچ بیگانه ای نخواهیم داد.

دریابیگی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری درخصوص اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی گفت:امروز تنها کارگران و بازنشستگان اجرا کننده اقتصاد مقاومتی در کشور هستند.

وی ادامه داد: ۷۰ درصد بازنشستگان تامین اجتماعی در مازندران حداقل بگیر هستند و با حداقل ها زندگی خود را سپری می کنند.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان مازندران با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد کارگران دارای قرارداد کار سفید امضا هستند،خاطرنشان کرد:ارز شناور مزد شناور می خواهد و کارگران بدنبال دستمزد شناور هستند و سبد حمایتی کالا مرحمی بر درد کارگران و بازنشستگان نیست.

امروز کارگران از لحاظ معیشت وضعیت مطلوبی ندارند

در ادامه رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: امروز کارگران از لحاظ معیشت وضعیت مطلوبی ندارند و شرمنده خانواده خود هستند

رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان قائم شهر با بیان اینکه وضعیت اشتغال در شهرستان قائم شهر مناسب نیست،اظهار کرد: بیکاری و اشتغال یکی از مهم ترین دغدغه های شهرستان قائم شهر می باشد.

وی ادامه داد: امروز بعنوان متولیان اشتغال همه تلاشمان در این است تا زمینه ساز فرصت شغلی برای جوانان و بیکاران باشیم.

حسینی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های رهبری و دولت تدبیر امید برون رفت از بحران بیکاری می باشد،گفت: در طی یکسال گذشته ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان وام کم بهره برای اشتغال روستایی در اختیار کارآفرینان قائم شهری و در راستای ایجاد اشتغال قرار گرفته است.

وی ادامه داد:همچنین ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برای اشتغال خانگی جذب و به بانک ها معرفی شده اند.

https://static1.ilna.ir/thumbnail/59k5OtnPB99Y/zD2ly951Lbe1X4vBXmeYxnwvBKd2o-upCBoRpuXWWQ3xVYIwBtE8SJc5CgG8w1SR1HhaeHPcWe7Z4QQxwQ5aCQuC6bW65Yo2vzNA1A_oYcME-xuDHnCGIL88GkvFaMums2lp5Xzk-eErjUYezqJx1w96qHB4I0VpXuOejRjZDSys4NdjIqNZJEQ6csj1vAj0lEqC5AukTPk,/image_2019_2_4-10_29_48_922_uNJ.jpg

ایلنا