کد خبر: 7804تاریخ انتشار : ۸:۳۹:۳۶ - چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷

تصاویر / رونمایی از ۱۲ جلد کتاب در ساری

مازنی خبر : دهه فجر امسال ازحیث روایت و بازگویی روند تاریخ مبارزات مردم مازندران در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی متفاوت بود. میزان آگاهی افکار عمومی، محققان و رسانه ها از جایگاه مازندران در مبارزه با رژیم ستم شاهی بسیار اندک و شفاهی است. رونمایی از مجموعه ۱۲ جلدی روزشمار انقلاب و اسناد […]

تصاویر / رونمایی از ۱۲ جلد کتاب در ساری

مازنی خبر : دهه فجر امسال ازحیث روایت و بازگویی روند تاریخ مبارزات مردم مازندران در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی متفاوت بود.

میزان آگاهی افکار عمومی، محققان و رسانه ها از جایگاه مازندران در مبارزه با رژیم ستم شاهی بسیار اندک و شفاهی است.

رونمایی از مجموعه ۱۲ جلدی روزشمار انقلاب و اسناد ساواک در مازندران یک اتفاق ارزنده و ماندگار برای روایت واقعی مبارزاتی است که از نگاه کمیته مشترک ضد خرابکاری ثبت شده است و استناد به آن می تواند برای مردم استان شنیدنی و جذاب باشد.

نسل امروز در این مجموعه شاهد نگاه سرکوب گرانه ساواک برای مقابله با هر گونه تحرکات انقلابی خواهد بود که بیش از بیان وقایع از زبان انقلابیون تاثیر گذار تر خواهد بود.

استاندار مازندران در آیین رونمایی از مجموعه ۱۲ جلدی اسناد ساواک در مازندران به درستی به این نکته اشاره کرد .

وی بیان داشت که اسناد منتشر شده می تواند مورد تحقیق و منبع و مرجع  پژوهشگران باشد چرا که از سوی مواضع حاکمیت و رژیم طاغوت روایت شده و اعمال سلیقه ای در آن نشده است.

نگاه وزارت اطلاعات در چهل سالگی انقلاب را باید رویکردی فرهنگی برای مقابله با تحریف انقلاب توصیف کرد که در دستور کار ویژه نظام سلطه و معاندان نظام قرار گرفته است.

اسناد منتشر شده در این مجموعه بیانگر تلاش گسترده ساواک و رژیم گذشته برای ایجاد خفقان و سرکوب هرگونه تفکر مذهبی و شیعی است.

بسیاری از این اسناد می تواند محور تولید فیلم نامه، فیلم، مستند، نمایش و محصولات فرهنگی شود و دلایل وقوع انقلاب اسلامی را برای نسل امروز تبیین و تشریح کند.

به گفته وزیر اطلاعات، جای چنین اثری در مازندران که در انقلاب، دفاع مقدس و مبارزه با جریانات مارکسیستی کارنامه پرباری دارد، خالی بود و تلاش اداره کل اطلاعات مازندران را در انتشار این مجموعه ارزشمند تاریخی و انقلابی باید ستود.

http://www.ostan-mz.ir/OstanFiles/NewsImage/NewsImage94005480g%20(15).jpg