کد خبر: 7810تاریخ انتشار : ۸:۴۶:۵۷ - چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷

تصاویر / افتتاح موزه عبرت ایران در ساری

موزه عبرت ایران با حضور وزیر اطلاعات در بوستان ولایت ساری افتتاح شد. به گزارش مازنی خبر ، حجت الاسلام «سید محمود علوی»،در آیین رونمایی از ۱۲ جلد کتاب روزشمار انقلاب اسلامی در مازندران به روایت ساواک در مسجد بوستان ولایت ساری گفت: این اثر ۱۲ جلدی، یادگاری را برای تاریخ و مردم این سرزمین […]

تصاویر / افتتاح موزه عبرت ایران در ساری

موزه عبرت ایران با حضور وزیر اطلاعات در بوستان ولایت ساری افتتاح شد.

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2019/02/MHB6015.jpg

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2019/02/MHB6017.jpg

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2019/02/MHB6024.jpg

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2019/02/MHB6025.jpg

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2019/02/MHB6030.jpg

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2019/02/MHB6033.jpg

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2019/02/MHB6037.jpg

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2019/02/MHB6057.jpg

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2019/02/MHB6068.jpg

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2019/02/MHB6096.jpghttp://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2019/02/MHB6022.jpg

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2019/02/MHB6031.jpg

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2019/02/MHB6035.jpg

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2019/02/MHB6039.jpg

به گزارش مازنی خبر ، حجت الاسلام «سید محمود علوی»،در آیین رونمایی از ۱۲ جلد کتاب روزشمار انقلاب اسلامی در مازندران به روایت ساواک در مسجد بوستان ولایت ساری گفت: این اثر ۱۲ جلدی، یادگاری را برای تاریخ و مردم این سرزمین به جای می گذارد.

وی افزود: این حرکتی است که گوشه ای از تاریخ حماسه آفرینی های مردم از دید دشمن را به تصویر کشید و کوچک ترین حق مردم مازندران از آن رشادت های عظیم بود.

وزیر اطلاعات اظهار کرد: در تاریخ می خوانیم که حضرت زهرا(سلام الله علیها) بعد از رحلت پدر بر اثر فشارها، دستار بر سر می بست و لحظه ای از حیات خویش، آرامش نداشت که دلایل آن فقط مربوط به از دست دادن پدر بزرگوارشان، پیامبر
(صلی الله علیه و آله و سلم) نبود.

حجت الاسلام علوی بیان کرد: حضرت زهرای مرضیه (سلام الله علیها) علاوه بر غم پدر، سه عامل انحراف در مسیر رهبری جامعه اسلامی، جعل حدیث و عدم صحبت از ماجرای غدیر بود که آن بانوی بزرگ برآشفت و فریاد کشید.

وی، انقلاب اسلامی ایران را میوه ای از میوه های فاطمی دانست و ابراز کرد: ما باید ادامه دهنده آن حضرت در دفاع از ولایت، ادامه راه بنیانگذار انقلاب، تداوم دهنده ارزش ها باشیم.

حجت الاسلام علوی گفت: خطر تحریف در هر انقلابی، وجود دارد و هر انقلابی برای مصونیت در حرکت و تحریف در نگارش دین باید انسان های آگاه و مشرف به تاریخ، ورود پیدا کنند.

وی اظهار کرد: با درک صحیح تاریخ می توان روی ریل انقلاب، حرکت کرد و با مراجعه به تاریخ می توان از حرکت های شوم، مصون ماند.

حجت الاسلام علوی بیان کرد: ملتی که فراز و فرودهای تاریخ، او را از نگاه نادرست به حرکت تاریخ باز دارد از لغزش گاه ها، مصون نگه می دارد.

از تاریخ به عنوان چراغ راه آینده یاد کرد و افزود: ما انقلاب را به راحتی به دست نیاوردیم.

حجت الاسلام علوی ابراز کرد: مازندران با شهدای بسیار در پیروزی انقلاب و تقدیم بیش از ۱۰ هزار شهید جهت حفظ انقلاب و با لشکرهایی نظیر لشکر ۲۵ کربلا و لشکر ۳۰ گرگان، اقدامات مهمی را برای انقلاب و دوام آن، انجام داد.

وی گفت: حضور مردم، وحدت و انسجام مردم بر پایه رهبری امام خمینی (رحمت الله علیه)، انقلاب اسلامی ایران را به پیروزی رساند.

حجت الاسلام علوی اظهار کرد: حضور، وحدت و ولایت مداری برای حفظ انقلاب ضرورت دارد و با حرکت به دنبال ولایت می توان از هر گونه آسیبی، بیمه بود.

وی با اشاره به اینکه تاریخ را به آنگونه که است باید بنویسیم و بازگو کنیم نه آنگونه که دوست داریم، بیان کرد: ۳۴۰ جلد کتاب بر پایه اسناد ساواک در زمینه روزشمار انقلاب در استان های مختلف کشور به همت وزارت اطلاعات، تدوین و نوشته شده است.

حجت الاسلام علوی ابراز کرد: ستم ستیزی و مقاومت مردم مازندران در برابر امویان و آغوش گشودن برای علویان و فرزندان علی و زهرا تنها گوشه ای از رشادت ها و در برابر ظلم ایستادن مردم این دیار است و به درستی این سرزمین خواستگاه عالِمان بزرگ بوده است.

وی گفت: مازندرانی ها از روزهای اول شکل گیری انقلاب در قالب جلسات قرآنی، هیئت های مذهبی و سفر به عتبات جهت دیدار با امام خمینی (رحمت الله علیه)، دعوت آن پیر فرزانه و بزرگ را پذیرفتند و علمای به نامی در این راه، پیشقدم بودند.

حجت الاسلام علوی اظهار کرد: با وجود استقرار حکومت کمونیست در شوروی سابق و همسایه بودن مازندران به آن حکومت، مردم این دیار زیر بار آنها نرفتند و دینداری و ستم ستیزی خود را به نمایش گذاشتند.

وی بیان کرد: وحدت و امید در جامعه باید همواره ساری و جاری باشد تا در برابر دشمنان، مقاومت کنیم.