کد خبر: 7847تاریخ انتشار : ۱۰:۵۸:۰۲ - پنج شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷

امام جمعه موقت تهران در اولین یادواره شهدای روحانی شهرستان نور: شیخ فضل الله نوری فقیهی بابصیرت بود/ وحدت ملی مایه شکوه است

مازنی خبر : امام جمعه موقت تهران از آیت الله شیخ فضل الله نوری به عنوان فقیهی با بصیرت و فهم عمیق سیاسی یاد کرد که از دسیسه های دشمن آگاه بود. حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی فرد در اولین یادواره شهدای روحانی شهرستان نور با محوریت شهید شیخ فضل الله نوری با بیان اینکه […]

امام جمعه موقت تهران در اولین یادواره شهدای روحانی شهرستان نور: شیخ فضل الله نوری فقیهی بابصیرت بود/ وحدت ملی مایه شکوه است

مازنی خبر : امام جمعه موقت تهران از آیت الله شیخ فضل الله نوری به عنوان فقیهی با بصیرت و فهم عمیق سیاسی یاد کرد که از دسیسه های دشمن آگاه بود.

حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی فرد در اولین یادواره شهدای روحانی شهرستان نور با محوریت شهید شیخ فضل الله نوری با بیان اینکه مازندران مهد عالم پرور است و بزرگداشت مقام عالمان، بزرگداشت ایثار و شهادت است از آیت الله شیخ فضل الله نوری به عنوان نمونه بارز یک فقیه و اسلام شناس تربیت یافته در مدرسه قرآن و عترت یاد کرد.

وی افزود: آیت الله نوری با بصیرت و فهم عمیق سیاسی از دسیسه های دشمن آگاه بود و خوب می دانست سنگ بنای مشروطه ای که بنا شده بود به استبداد شاهنشاهی دست پرورده غرب منتهی خواهد و ثمره این شجره خبیث حاکمیت دودمان خان پهلوی است که تمام هویت اسلامی، دینی، سیاسی و ملی ملت ایران را با غرب مبادله می کند.

امام جمعه موقت تهران، با اظهار اینکه آیت الله شیخ فضل نوری از عاملان برجسته و اسلام شناس است یادآور شد: آیت الله شیخ فضل الله نوری راهنمای راستین حقانی، مجتهدی وافر، متبهر، جامع معقول و منقول است.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی منادی فلسفه عاشورا است و ثمره قیام و حضور امام بزرگوار به عنوان نماد فقاهت و مرجعیت است و اگر امروز اسلام با قدرت در برابر همه دنیای کفر و نظام سلطه ایستاده است و هر روز سنگر جدیدی را فتح می کند به دلیل محوریت فقاهت در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است.

حجت الاسلام ابوترابی فرد ادامه داد: به فرمایش امام راحل، علما با استبداد مبارزه کردند و یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی، قانون اساسی و نظام اسلامی است که توسط فقها، علما و شخصیت های طراز اول دینی و سیاسی تدوین شده است.

امام جمعه موقت تهران یادآور شد: قانون اساسی جمهوری اسلامی به عنوان قانون مترقی با تکیه بر دو اصل جمهوریت و اسلامیت تدوین شده است و چهاردهه مردمسالاری دینی را در کشور نهادینه کرده است.

وی تصریح کرد: اسلامیت و جمهوریت امروز نظام اسلامی را در اوج و اقتدار قرار داده است و براساس قانون اساسی و به دلیل حضور فقاهت در راس مدیریت جامعه به این اقتدار رسیده ایم و توانسته ایم ایران اسلامی را که دیروز در نقشه جهان جایگاهی نداشت به قدرت بزرگ سیاسی تبدیل کنیم.

وی با اظهار اینکه ایران اسلامی دارای نام بلند و جایگاه رفیع در حوزه علمی و دانش هسته ای است افزود: در هوافضا جزو ۹ کشور جهان و در حوزه فناوری هسته ای جزو ۱۱ کشور جهان هستیم و وحدت ملی مایه شکوه ملت است.

حجت الاسلام ابوترابی فرد با بیان اینکه ملت ایران دسیسه های دشمن را در عراق، سوریه، یمن و لبنان خنثی کرده است گفت: تداوم مسیر تحت رهبری داهیانه و فقیه، با امید، عزم و اراده ممکن است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به ضعیف بودن بار اقتصادی کشور گفت: باید اقتصاد مقاومتی شکل گیرد و سیاست های رهبری در این عرصه مورد توجه قرار گیرد زیرا کوتاهی در این عرصه سبب آسیب پذیری می شود.

 

مهر