کد خبر: 7925تاریخ انتشار : ۲۰:۰۵:۴۶ - یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷

وزیر کشور در همایش شهری و روستایی استان مازندران در رامسر: رمز حیات انقلاب اسلامی اعتقادات دینی مردم است

وزیر کشور گفت: رژیم طاغوت مورد حمایت قدرت های دنیا بود اما همه این قدرت ها در انقلاب با رهبری امام راحل و ایمان مردم در هم شکست. به گزارش مازنی خبر ، عبدالرضا رحمانی فضلی در همایش شهری و روستایی استان مازندران که در سالن اجتماعات هتل رامسر برگزار شد، افزود: چهل سال فراز […]

وزیر کشور در همایش شهری و روستایی استان مازندران در رامسر: رمز حیات انقلاب اسلامی اعتقادات دینی مردم است

وزیر کشور گفت: رژیم طاغوت مورد حمایت قدرت های دنیا بود اما همه این قدرت ها در انقلاب با رهبری امام راحل و ایمان مردم در هم شکست.

به گزارش مازنی خبر ، عبدالرضا رحمانی فضلی در همایش شهری و روستایی استان مازندران که در سالن اجتماعات هتل رامسر برگزار شد، افزود: چهل سال فراز و فرود را طی کردیم و در سایه عنایت خدا، رهبری امام راحل و مقام معظم رهبری، خون شهدا و همراهی مردم بر مشکلات فائق آمدیم.

وزیر کشور با بیان این که انقلاب ما با اعتقادات دینی درآمیخته است و این رمز حیات انقلاب اسلامی است، ابراز داشت: الگوی شرق و غرب رویکرد سایر تحولات و انقلاب ها بود اما در انقلاب اسلامی مردم ما به هر دو جریان نه گفتند. ما مبتنی بر اعتقادات دینی مان این انقلاب را پایه ریزی کردیم.

وی با اشاره به این که عنصر رهبری امام (ره) اساس هدایت خردمندانه و پیروزی انقلاب بود که با ایمان به راه خود، مردم را همدل کرد و پیروزی بر استبداد را رقم زد، گفت: امام به جای روش های مرسوم آن زمان و مبارزه مسلحانه با سلاح ایمان مردم را بسیج نمود.

وزیر کشور با اشاره به این که رژیم طاغوت مورد حمایت قدرت های دنیا بود اما همه این قدرت ها با رهبری امام راحل و ایمان مردم در هم شکست، اظهار کرد: عنصر بعدی، مردمی بودن انقلاب اسلامی است که در تمام عرصه ها و صحنه های دسوار انقلاب شاهد مشارکت و حضور همه جانبه مردم هستیم.

رحمانی فضلی با بیان این که شرایط دشواری را پشت سر گذاشتیم و فراز و نشیب های بسیاری را طی کردیم که فراتر از آمارها و ارقام است، افزود: از زمانی که اسلامیت با ایرانیت در این سرزمین پیوند خورد همه مولفه های فرهنگی و انسانی ما رنگ و بوی قدسی به خود گرفت.

وی با اشاره به این که انسانی که در انقلاب اسلامی معیار قرار گرفته مبتنی بر خدامحوری در امور است که همین امر ما را از سایر انقلابات جدا کرده و به انقلاب اسلامی تمایز بخشیده است، عنوان کرد: تداوم انقلاب تنها با دور شدن از آسیب هایی که ناشی از فاصله گرفتن از راه حق می باشد، امکان پذیر است، این، همان مسیری که امام برگزید.

وزیر کشور با بیان این که آنچه در جنگ تحمیلی ما را پیروز کرد ایمان بود، خاطرنشان ساخت: تفکرات و تکنولوژی ها به روز تغییر می کند، با تنبلی، کاهلی، ترجیح مصالح گروهی و فردی و عدم تجهیز به علم و تکنولوژی و کار و تلاش نمی توانیم توسعه را شتاب ببخشیم.

رحمانی فضلی با بیان این که مسیر انقلاب را از کسی گدایی نمی کنیم و با قدرت متکی به ولایت و مردم با اقتدار پیش می رویم، افزود: هر کسی بخواهد برخلاف رهبری پیش برود بی گمان برخلاف منافع ملی عمل کرده است.

وی با اشاره به این که وزارت کشور به عنوان یک نهاد حاکمیتی نقش بسیار عمومی در پیشبرد اهداف نظام دارد، بیان داشت: پیوند با مردم در عمل و فکر می تواند امور استانی، شهرستانی و روستایی را موفق کند.

وزیر کشور با بیان این که انقلابی بودن در عرصه تولید و علم بمنظور افزایش بهره وری یک ضرورت است، گفت: انقلابی بودن یعنی موفقیت در کار، یعنی از گذشته عبرت بگیریم و آینده را با کار و بهروری بسازیم.

رحمانی فضلی با تاکید بر این که ما در چهل سال آینده انقلاب باید بتوانیم گام های بلند برداریم و همانطور که مقام معظم رهبری هم تاکید کردند نظام بودجه ریزی کشور باید تغییر کند، گفت: معیار و ملاک اصل همه امور باید قانون باشد.

وی با اشاره به این که چرا مازندران و رامسر با همه ظرفیت هایی که دارد باید با این مشکلات مواجه باشد و نتوانسته از مشارکت مردمی بهره ببرد، بیان داشت: با این میزان تولید نفت فقط می توان هزینه های جاری را تامین کنیم. باید بتوانیم خلق ثروت کنیم.انقلابی گری یعنی تولید محوری و ثروت حلالی که از این راه کسب می شود.

وزیر کشور با بیان این که ایران امروز در شرایط منطقه ای حاضر با اقتدار در حال پیشرفت است، افزود: اگر گفتند امسال چهل سالگی را نخواهند دید چه شد، اگر ضعف داریم می دانیم و خودمان اصلاح خواهیم کرد و با پشتوانه مردم و در سایه رهبری مقام معظم رهبری با اقتدار به مسیر خود ادامه می دهیم.

در آغاز این همایش دو دهیار و دو شهردار به نمایندگی از دهیاران و شهرداران استان مازندران به بیان دیدگاه ها و پیشنهادهای خود برای رفع موانع در مدیریت روستایی و شهری پرداختند.