کد خبر: 7927تاریخ انتشار : ۲۰:۰۶:۵۰ - یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷

استاندار مازندران: شکوفایی مازندران در گرو تقویت و توسعه زیرساخت هاست

استاندار مازندران، گفت: مازندران ظرفیت بالایی برای شکوفایی اقتصادی دارد و با توجه به این که ظرفیت ها و مزیت های پیشرفت در این خطه وجود دارد، توسعه استان تنها در گرو تمهید زیرساخت هاست. به گزارش مازنی خبر ، احمد حسین زادگان در همایش شهری و روستایی مازندران که در رامسر برگزار شد، با […]

استاندار مازندران: شکوفایی مازندران در گرو تقویت و توسعه زیرساخت هاست

استاندار مازندران، گفت: مازندران ظرفیت بالایی برای شکوفایی اقتصادی دارد و با توجه به این که ظرفیت ها و مزیت های پیشرفت در این خطه وجود دارد، توسعه استان تنها در گرو تمهید زیرساخت هاست.

به گزارش مازنی خبر ، احمد حسین زادگان در همایش شهری و روستایی مازندران که در رامسر برگزار شد، با تاکید بر این که حضور گردشگر باید عواید اقتصادی برای هر منطقه ای داشته باشد و به شکوفایی اقتصادی آن منطقه کمک کند، گفت: متاسفانه فقدان زیرساخت و تمهیدات لازم برای رونق گردشگری در مازندران این صنعت را برای استان به یک چالش تبدیل کرده است و موجب شده حضور انبوه و میلیونی گردشگر، بهره وری اقتصادی برای مازندران بدنبال نداشته باشد.

حسین زادگان با بیان این که هم اکنون ۱۲۹ روستای استان به عنوان مقاصد بوم گردی گردشگری فعال است و گردشگری در بخش های مختلف نیز در دستور کار استان قرار دارد، اظهار داشت: برای توسعه بخش های مختلف استان از جمله گردشگری باید توسعه زیر ساخت ها مورد توجه و اهتمام جدی قرار گیرد تا ظرفیت لازم برای استقبال و پذیرایی از مسافران و گردشگران بدرستی فراهم آید.

استاندار مازندران، زباله و پسماند را از دیگر مشکلات استان برشمرد و یادآور شد: حل کامل این مشکل نیازمند نگاه و اعتبارات ملی و سرمایه گذاری های لازم است.

نماینده عالی دولت در مازندران با اعلام این که راه اندازی نیروگاههای زباله سوز برای حل مشکل زباله مازندران در دستور کار است، گفت: باید برای ساخت این نیروگاهها سرمایه گذار جذب کرد و سرمایه گذاری باید جذابیت داشته باشد و راهش این است که برق تولیدی در این نیروگاهها به صورت تضمینی و بالاتر از قیمت روز خریداری شود تا تمایل سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری بیشتر شود.

استاندار مازندران کمبود زیرساخت راه و حمل و نقل را هم از دیگر مشکلات توسعه ای استان دانست و ابراز نمود: آزاد راه تهران – شمال نیز نمی تواند بتنهایی مشکل این بخش را حل نماید و باید توسعه راه ها به عنوان شریان اصلی پیشرفت جدی تر دنبال شود.

حسین زادگان همچنین با اشاره به پیشنهاد احداث آزاد راه دریایی، یادآور شد: این آزاد راه هزینه سنگین تملک زمین را ندارد و می تواند به روان شدن ترافیک کمک نماید و موجبات توسعه استان را فراهم کند.

حسین زادگان در ادامه به مشکلات فرودگاهی استان به عنوان دیگر عقب ماندگی های زیرساختی اشاره کرد و افزود: به علت لغو و یا کنسل شدن پروازها؛ مسافران و گردشگران نمی توانند سفرشان را بر اساس برنامه پروازی فرودگاههای استان برنامه ریزی کنند.

استاندار مازندران، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راهبرد مدیریت مشارکتی خود در اداره و توسعه استان،گفت: تنها با مشارکت و همراهی مردم می توان گره از کار ها گشود و تلاش داریم با ساماندهی سمن ها و تشکل بخشی به آن ها از این ظرفیت بزرگ برای پیشبرد امور استان بهره گیری کنیم.

وی تاکید کرد: باید از ظرفیت دانش آموزان و جوانان در قالب سمنهای اجتماعی در انجام کارهای فرهنگی بدرستی استفاده کرد، زیرا اگر بخواهیم به فرض مشکل پسماند را در مازندران حل کنیم نیازمند کار فرهنگی هستیم.

استاندار مازندران با بیان این که در حال شناسایی سمن های تخصصی هستیم تا دستگاه های اجرایی را در امور تخصصی یاری دهند، گفت: همچنین تلاش داریم تا از ظرفیت دانش آموزان برای توسعه کمی و کیفی سمن ها بهره گیری کنیم و طرح عضوگیری از دانش آموزان برای مشارکت در سمن ها را در روز ۱۳ بهمن به تعداد ۱۰۰ هزار نفر با همکاری آموزش و پرورش آغاز کردیم که برای نخستین بار در کشور به اجرا درمی آید.

وی، با اشاره به این که باید با نهاد سازی و اجتماع محور کردن امور، مشکلات را حل کنیم، افزود: ایجاد سمن های روستایی سبب کادر سازی در آینده روستاها می شود چرا که مدیریت روستایی باید با نیروی انسانی اداره شود لذا ضرورت دارد دهیاران روستاهای دارای بیش از ۳۰۰ نفر جمعیت را به عنوان نیرو ساماندهی نماییم.