کد خبر: 7987تاریخ انتشار : ۱۳:۲۷:۰۱ - پنج شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷

عضو هیات رییسه مجلس: مدیران سرمایه های خوابیده را به بخش مولد هدایت کنند

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سال مال سختی در پیش روز کشور است، گفت: مدیران دستگاههای باید هدایت سرمایه های شخصی به بخش های مولد را سر فصل فعالیت خود قرار دهند. به گزارش مازنی خبر ، علی اصغر یوسف نژاد در جلسه شورای اداری استان مازندران در اری افزود: […]

عضو هیات رییسه مجلس: مدیران سرمایه های خوابیده را به بخش مولد هدایت کنند

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سال مال سختی در پیش روز کشور است، گفت: مدیران دستگاههای باید هدایت سرمایه های شخصی به بخش های مولد را سر فصل فعالیت خود قرار دهند.

به گزارش مازنی خبر ، علی اصغر یوسف نژاد در جلسه شورای اداری استان مازندران در اری افزود: سال مالی جاری به واسطه فشار های ظالمانه خارجی سخت خواهد بود و از لحاظ درآمدی ممکن است فشار های سختی در پیش باشد و ممکن است تحقق درآمدهای پیش بینی شده با مشکل رو به رو باشیم .
وی گفت: ساماندهی سیاست مالیاتی و همچنین تقویت فرهنگ مالیاتی برای عبور از مشکلات و وابستگی به درامد های نفتی بسیار ضروری است و باید مدیران به یک اقدام جدی دست بزنند.
نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس گفت: بیش از ۸۰ درصد بودجه کشور جاری و مربوط به نظام اداری است و در این چنین وضعیتی باید توجه ویژه به صرفه جویی در حامل های انرژی در میان مردم فرهنگ سازی شود.
یوسف نژاد همچنین با تاکید بر مشکلات مالی در سال های پیش رو، افزود: در این چنین موقعیتی باید بخش غیر دولتی به کمک دولت بیاید و در استان مازندران مشارک مردمی در کنار دولت دارای کارنامه مثبتی است.
وی اظهار داشت: دستگاههای اجرایی در مسیر سرمایه گذاری بخش خصوی قدم بردارند زیرا تنها راه برای عبور از مشکلات تقویت بخش خصوصی و همیاری آن با دولت است.
نماینده مجلس با بیان اینکه در حال حاضر یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه در در دست مردم مازندران است، گفت: مسئولان و دستگاهها برای هدایت این سرمایه از حساب های بانکی و یا صندوق خانه ها به سرمایه گذاری در بخش مولد تلاش بیشتر بکنند.
وی ادامه داد: نباید دستگاههای اجرایی سرمایه گذاران را پشت درهای خود معطل بگذارند و دستگاههای بازرسی نیز باید به مدیران اعتماد بیشتری کنند و دست مدیران را باز بگذارند تا بخش غیر دولتی را پای کار بیاورند.
این نماینده مجلس گفت: هیچ دستگاه اجرایی به تنهایی موفق نیست و اقدامات جزیره ای هیچ مشکلی از دغدغه های استان را بر طرف نخواهد کرد و عملکرد مثبت ما در گرو همکاری زنجیر وار است.
وی افزود: در حال حاضر ۷۵ هزار پروژه نیمه تمام در کشور داریم که برای اتکام این پروژه ها نیاز به هزار هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است که با توجه به توان اقتصادی کشور تا ۵۰ سال دیگر نیز به بهره برداری نرسد و چاره ای جز برون سپاری و واگذاری به بخش خصوصی نداریم.