کد خبر: 8106تاریخ انتشار : ۱۶:۴۶:۵۹ - سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

امید اهالی فرهنگ و هنر مازندران به حاج مجید / قصه پُرغصه ارشاد را پایان دهید

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه : تغییر یا عدم تغییر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ، این روزها به یک نگرانی در بین اهالی فرهنگ و هنر مازندران تبدیل شده است. یک روز خبر می رسد که مدیرکل ارشاد مازندران رفتنی است و فردایش خبر می رسد که فردی کم‌تجربه! گزینه جانشینی شالوئی […]

امید اهالی فرهنگ و هنر مازندران به حاج مجید / قصه پُرغصه ارشاد را پایان دهید

اختصاصی مازنی خبر / میثم کاوه : تغییر یا عدم تغییر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ، این روزها به یک نگرانی در بین اهالی فرهنگ و هنر مازندران تبدیل شده است.

یک روز خبر می رسد که مدیرکل ارشاد مازندران رفتنی است و فردایش خبر می رسد که فردی کم‌تجربه! گزینه جانشینی شالوئی است ، که اگر چنین شود در این وسط سودش را بعضی سیاسیون می برند و دردهایش نصیب اهالی فرهنگ و هنر خواهد شد.

در صورتیکه تعدادی از نمایندگان مجلس در مازندران تلاش می کنند با کرسی سازی برای شخصی خاص، هم او را از صف رقابت انتخابات آینده خارج کنند و هم به منافع حاصله از حضور وی در راس اداره کل ارشاد برسند ، چشمِ امید اهالی فرهنگ، هنر و رسانه به استاندار مازندران است تا حاج مجیدِ مردم ، به این نگرانی ها پایان و اگر قرار بر تغییر است فردی شایسته بر مسند مدیرکلی بنشیند.

حسین زادگان خود فردی از درون همین حوزه است و سال هاست که مسئولیت انتشار نشریه قارن را بر عهده دارد، بر همین اساس انتظار فرهنگ دوستان و هنرمندان از حاج مجید بی مورد هم نیست و وقتی می بینیم دیدار با هنرمندان قدیمی از مهمترین برنامه های ماهانه وی به حساب می آید ، بیش از گذشته به این باور می رسیم که استاندار فعلی مازندران از جنس فرهنگ و هنر است.

امروز وقت آن رسیده تا نماینده عالی دولت در مازندران ، در برابر همین اندک شمار نمایندگان مجلس که خود را همه کاره استان می دانند و تمایل دارند از موضع قدرت در کار قوه مجریه هم دخالت کنند، بایستد و از بحث عزل و نصب مدیران که حق دولت است دفاع کند تا هم عزت دولت حفظ شود و هم نگرانی اهالی فرهنگ ، هنر و رسانه پایان یابد.

نگرانی هایی که تعدادی از نمایندگان مجلس برای اهالی فرهنگ، هنر و رسانه مازندران ایجاد کرده اند موضوع ساده ای نیست که استاندار و حتی تعدادی از همکاران آنها که به اصل تفکیک قوا اعتقاد دارند، از کنار آن عبور کنند و نیاز است ضمن احترام ، از آنها خواسته شود در موضوعاتی که مرتبط به آنها نیست دخالت نکنند.

به راستی وقتی نماینده مجلس در عزل و نصب مدیران کل دخالت می کند ، فردایش چگونه می تواند به وظیفه اصلی اش یعنی نظارت ، عمل نماید!؟

امیدواریم انتصاب بر اساس اصل شایسته سالاری که یکی از شعارهای رئیس جمهور بوده ، این بار در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به دور از هرگونه سیاسی بازی ، رنگ واقعیت به خود بگیرد و آنهائی که از مردم رای گرفتند به کارشان در شوراها ادامه دهند تا کلید این ارگان در دست اهلش باشد.