کد خبر: 8115تاریخ انتشار : ۱۹:۲۳:۵۴ - پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷

نماینده مردم ساری: نظارت دولت برای مهار قیمت‌ها و گرانی بسیار ضعیف است

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر توجه دولت به مشکلات معیشتی مردم گفت: نظارت دولت برای مهار قیمت‌ها و گرانی بسیار ضعیف است. به گزارش مازنی خبر ، علی اصغر یوسف نژاد در حاشیه دیدار مردمی ساری در جمع خبرنگاران در زمینه تورم و افزایش گرانی‌ها اظهار داشت: با افزایش قیمت‌ها و […]

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر توجه دولت به مشکلات معیشتی مردم گفت: نظارت دولت برای مهار قیمت‌ها و گرانی بسیار ضعیف است.

به گزارش مازنی خبر ، علی اصغر یوسف نژاد در حاشیه دیدار مردمی ساری در جمع خبرنگاران در زمینه تورم و افزایش گرانی‌ها اظهار داشت: با افزایش قیمت‌ها و گرانی مردم نگران هستند و متاسفانه کنترل و نظارت دولت در این زمینه ضعیف است و ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی که در اختیار تولیدکنندگان قرار گرفت نتوانست گرانی افسار گسیخته را کنترل کند.

وی افزود: مردم منتظر هستند تا دولت اقدامی کند و انتظار دارند دولت آنها را محرم خود بداند و به نوعی پاسخگوی این وضعیت باشد و دولت نیز از مردم جهت مداخلات و مشارکت کمک بخواهد.

یوسف نژاد بیان کرد: افزایش غیرمنطقی قیمت و عدم انجام تعهدات و عدم تحویل به موقع خودرو یکی دیگر از مشکلات جامعه بوده و اکنون واسطه‌ها و سودجویان در این زمینه دربازار، قیمت‌ها را تعیین می‌کنند. بخش واسطه‌ای اکنون بر دولت مدیریت می‌کند و انتظار داریم بخش نظارتی دولت فعال شود و دولت به تعهدات خود عمل کند.

وی افزود: زمانی که ارز ۱۶ هزار تومانی بوده، قیمت خودروی پراید ۴۰ میلیون تومان بود اما اکنون که قیمت ارز کاهش یافت باز قیمت خودروی پراید افزایش یافت که باید جلوی افراد سودجو و رانت‌خوار گرفته شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به قیمت آرد گفت: نانواییان قشر زحمتکش جامعه هستند که با نصف شدن سهمیه آرد ، آزادپزان سراسر کشور مشکلاتی را فراهم کرد که به عنوان مثال برای شهرستان ساری از ۱۲ هزار تن به پنج هزار تن رسید که برای مردم مشکلاتی را ایجاد کرد از بخش‌های نظارتی مانند جهاد کشاورزی انتظار داریم در برطرف کردن این مشکل گام بردارند.