کد خبر: 8156تاریخ انتشار : ۱۹:۰۸:۲۰ - جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷

دشت نور نگین گردشگری مازندران؛ نیازمند توجه ویژه مسئولان

مازنی خبر : منطقه گردشگری تفریحی دشت نور در نور مازندران یکی از جاذبه‌های بکر گردشگری برای تفرج مسافران در ایام نوروز بوده که توسعه زیرساخت‌های این منطقه نیازمند توجه ویژه مسئولان ملی و استانی است. گردشگری یکی از محورهای اساسی توسعه هر ناحیه محسوب می‌شود. چگونگی برنامه‌ریزی برای هر ناحیه و رسیدن به توسعه […]

دشت نور نگین گردشگری مازندران؛ نیازمند توجه ویژه مسئولان

مازنی خبر : منطقه گردشگری تفریحی دشت نور در نور مازندران یکی از جاذبه‌های بکر گردشگری برای تفرج مسافران در ایام نوروز بوده که توسعه زیرساخت‌های این منطقه نیازمند توجه ویژه مسئولان ملی و استانی است.

گردشگری یکی از محورهای اساسی توسعه هر ناحیه محسوب می‌شود. چگونگی برنامه‌ریزی برای هر ناحیه و رسیدن به توسعه مناطق زیرپوشش از هداف توسعه گردشگری است. بنابراین بهره‌برداری از توان‌ها و قابلیت‌های گردشگری و اکوتوریسمی در هر منطقه ای می‌تواند زمینه ای پویا و فعال برای توسعه آن منطقه فراهم کند.

مجتمع گردشگری دشت نور به‌عنوان یک برند گردشگری در مازندران و حدفاصل سه روستا از اراضی کلین خونی، هردرود و افراسیابکلا از بخش مرکزی شهرستان نور قرار دارد. این روستاها با داشتن مردمانی خونگرم و صمیمی که اکثرا به شغل کشاورزی مشغول هستند و با وجود مشکلاتی که دارند، مهم‌ترین مشکل آنها در بحث اشتغالزایی جوانان است.

احداث مجتمع تفریحی،توریستی دشت نور روستاهای اطراف را در راه توسعه و پیشرفت قرار داده و ایجاد اشتغالزایی برای جوانان منطقه را داشته است.

نتایج بدست آمده از گفت‌وگو با اهالی این روستاها حاکی از آن است که اهالی از توسعه و پیشرفت روستای افراسیابکلا با وجود این مجتمع رضایت دارند چرا که اکثر امکانات موجود از نظر کمی،کیفی و تنوع، پاسخگوی نیاز گردشگران داخلی و خارجی است و این موضوع سبب توسعه روستا و اشتغالزایی مردم افراسیابکلا و چندین روستای همجوار شده است و آن را به فرصتی برای رشد و توسعه تبدیل کرده است.

فرماندار شهرستان نور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در نور بیان اینکه وجود هر نوع مجتمع‌های تفریحی و توریستی که به اشتغال شهرستان کمکی بشود سبب تقویت صنعت گردشگری خواهد بود، افزود: هر تعداد مجتمع‌های تفریحی و تفرجگاه‌ها احداث شود برای اشتغالزایی منطقه موثر است.

علی شادمان، دشت نور را یکی از برندهای گردشگری این منطقه در مازندران و اشتغالزایی مردم منطقه در این مجموعه برند گردشگری را ارزشمند دانست که با بکار گیری نیروهای بومی را در اولویت کاری خود قرار دادند.

جهانفر مقصودی، یکی از ساکنان روستای افراسیابکلا با بیان اینکه وجود مجتمع تفریحی دشت نور سبب توسعه و پیشرفت روستای ما شده است اظهار داشت:  نخستین ویژگی که این مجتمع ایجاد کرده است اشتغالزایی جوانان این روستا و روستاهای همجوار است و همچنین با وجود این مجتمع زمین‌های این روستا ارزش پیدا کرده است. یکی از مشکلات ما در این روستا نداشتن بهداشت است که اهالی محل از این موضوع رنج می‌برند.

رسول اصغری یکی دیگر از ساکنان این روستای گردشگری با اشاره به اینکه شهرک دشت نور از بزرگ‌ترین ودارای امکانات فراوان و پیشرفته در منطقه است که تاثیر بسیار زیادی در موقعیت روستا داشته است، گفت: این مجتمع کمک‌های زیادی در جهت عمران وآبادی روستا انجام داد که مهم‌ترین آن اشتغال زایی افراد زیادی از اهالی روستا در این مجتمع است. آسفالت وشن ریزی کوچه‌های روستا، نصب چراغ‌های فاز شب در جاده ورودی روستا از دیگر اقدامات اساسی این مجتمع برای افراسیابکلا بوده است.

عادل زارع یکی دیگر از اهالی و  کارمند اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان نور نیز با اشاره به اینکه پل ورودی افراسیابکلا بدلیل سیل تخریب شد ولی مجتمع دشت نور این پل را درست و ورودی روستای ما را شناسنامه دار کرده است، گفت: امروز افراسیابکلا در کشور به دلیل وجود این مجتمع تفریحی و توریستی شناخته شده است.