کد خبر: 8158تاریخ انتشار : ۱۹:۱۰:۰۸ - جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷

امام جمعه ساری: غرب نگاه ابزاری به زن دارد/ جوانان در مدیریت‌ها بکارگیری شوند

امام جمعه ساری با اشاره به ورود به چله دوم انقلاب، گفت: بر اساس منویات رهبری باید جوانان در بدنه مدیریت‌ها بکارگیری شوند. به گزارش مازنی خبر و به نقل از تسنیم ،  آیت الله نورالله طبرسی در خطبه‌های نماز جمعه مرکز مازندران در مصلای جمعه ساری با دعوت مومنان به تقوای الهی، اظهار داشت: […]

امام جمعه ساری: غرب نگاه ابزاری به زن دارد/ جوانان در مدیریت‌ها بکارگیری شوند

امام جمعه ساری با اشاره به ورود به چله دوم انقلاب، گفت: بر اساس منویات رهبری باید جوانان در بدنه مدیریت‌ها بکارگیری شوند.

به گزارش مازنی خبر و به نقل از تسنیم ،  آیت الله نورالله طبرسی در خطبه‌های نماز جمعه مرکز مازندران در مصلای جمعه ساری با دعوت مومنان به تقوای الهی، اظهار داشت: انسان با تقوا همواره دوست و یاور مظلومان و ستمدیدگان بوده و از زشتی و گناه مصون است.

وی افزود: درس تقوا و انسان‌شناسی باید بین تک تک آحاد جامعه تقویت شود تا جامعه به رشد فکری و اعتقادی در حوزه معنویت دست یابد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به در پیش بودن ولادت بانوی آب و آفتاب حضرت فاطمه زهرا (س)، تصریح کرد: متاسفانه بنیان خانواده‌های ایرانی به دلیلی ضعف تقوا و رواج بی عفتی در حال متلاشی شدن است.

طبرسی با بیان اینکه زن ایرانی باید نماد انسان پاک سیما، نیک سرشت و محجبه باشد، افزود: با تاسی بانوان و مادران از منش فاطمی، جامعه اسلامی از زشتی و گناه مصون است.

وی با تاکید بر اینکه جشن ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) باید همانند سایر مناسبت‌های اسلامی در استان علوی تبار مازندران باشکوه برگزار شود، گفت: روش مناسب زندگی با همسر و فرزندان باید از سوی زنان و مادران امروزی باید با تاسی از منش فاطمی و زینبی باشد.

امام جمعه ساری با انتقاد از نگاه ابزاری غرب به زن و دوری وی از کانون خانواده به واسطه بکارگیری شهوانی و ابزاری، گفت: زن در جامعه ایرانی باید به درجه ای از تقوا و پاکدامنی برسد که الگوی زنان جامعه اسلامی باشد.

طبرسی با تقدیر از حضور پرشور ملت ایران خصوصا مردم مازندران در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن امسال، تصریح کرد: به اذعان مسئولان امسال حضور مردم مازندران در جشن ۴۰ سالگی انقلاب بیش از ۲۰ درصد افزایش داشته است. مردم ولایت، رهبری و نظام خود را دوست دارند بنابراین مسئولان باید به نوعی پاسخ نارضایتی آنان ناشی از گرانی اجناس، کالاها و ارزاق عمومی و پوشاک را بدهند.

وی با اشاره به اینکه نحوه نظارت دولت و دستگاه‌های نظارتی بر نحوه عرضه و فروش کالاها در بازار بسیار ضعیف شده است، تصریح کرد: در آستانه نوروز باید کشیک‌های نظارتی فعال تا مردم از بی ثباتی بازار ناراحت نشوند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه منویات رهبری در گام دوم انقلاب باید نصب العین فعالیت مسئولان قرار گیرد، گفت: حفظ ارزش‌های دفاع مقدس و انقلاب سبب تحقق مدیریت جهادی و اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی و زدودن بیکاری از جامعه می‌شود.