کد خبر: 8370تاریخ انتشار : ۱۰:۴۵:۴۳ - چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷

استاندار مازندران: تشکل های مردم نهاد برای حفظ طبیعت مازندران وارد گود شوند

استاندار مازندران نقش مردم را در حفاظت از محیط زیست شکننده استان مهم و حیاتی دانست و گفت : لازم است برای حفظ منابع طبیعی و محیط زیست در درجه اول تشکل های مردم نهاد فعال تر از گذشته وارد گود شوند. به گزارش مازنی خبر ، احمد حسین زادگان در آیین هفته درختکاری در […]

استاندار مازندران: تشکل های مردم نهاد برای حفظ طبیعت مازندران وارد گود شوند

استاندار مازندران نقش مردم را در حفاظت از محیط زیست شکننده استان مهم و حیاتی دانست و گفت : لازم است برای حفظ منابع طبیعی و محیط زیست در درجه اول تشکل های مردم نهاد فعال تر از گذشته وارد گود شوند.

به گزارش مازنی خبر ، احمد حسین زادگان در آیین هفته درختکاری در ساری افزود : اگر کارها را به مردم واگذار کنیم و مشارکت عمومی در این کارایجاد شود، می توانیم به توسعه پایدار امیدوار باشیم.
وی گفت : امروز ما برای توسعه پایدار در مازندران نیاز به تعامل دو جانبه داریم به گونه ای که حقوق هر دو طرف رعایت شود.
نماینده عالی دولت در مازندران افزود : اگر منافع دو جانبه بین توسعه پایدار و منابع طبیعی و محیط زیست ایجاد نشود ، برخی مخالفت ها بدون کارشناشی مشکل ساز می شود.
حسین زادگان گفت : منابع طبیعی متعلق به نسل های آینده است و باید آیندگان نیز در حفظ و توسعه آن مشارکت داده شوند و راهکار آن نیز آموزش این برنامه ها در مدارس است.
نماینده عالی دولت در مازندران اظهار داشت : منابع طبیعی باید برای شناسایی اراضی بلااستفاده قابل واگذاری به بخش خصوصی برای طرح زراعت چوب نیز همکاری کند.
وی افزود : با اجرای این طرح ها و مشارکت دادن تمام گروه های مردمی و بخش خصوصی گام اساسی برای توسعه پایدار برداشته می شود.

** کاشت ۲ میلیون اصله نهال در طرح میراث ماندگار

مدیرکل منابع طبیعی مازندران هم در این مراسم گفت : در اجرای طرح میراث ماندگار مدیریت ارشد استان حدود دو میلیون اصله نهال در استان کاشته شد.
سید محسن موسوی تاکامی افزود : این در حالیست که طرح میراث ماندگار برای کاشت یک میلیون اصله نهال بود واستقبال مردمی باعث شد تا دو برابر این طرح در استان نهال غرس شود.
وی با اعلام این که دانشمندان تغییرات اقلیمی و جوی را ناشی از تولید گازگلخانه ای می دانند ، گفت : راهکار غلبه بر این مشکل هم به اعتقاد دانشمندان حفظ منابع طبیعی و حفظ جنگل و اجرای طرح های آبخیزداری است.
مازندران ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار مساحت دارد که یک میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار آن را منابع طبیعی تشکیل می دهد.
اداره امور یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار از عرصه منابع طبیعی مازندران بر عهده اداره کل منطقه ساری و بقیه در مدیریت منابع طبیعی غرب مازندران منطقه نوشهر است .

http://img6.irna.ir/1397/13971215/83233148/n83233148-72885373.jpg

 

ایرنا