کد خبر: 8407تاریخ انتشار : ۱۵:۲۵:۳۹ - جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷

نبیان، معاون وزیر راه و شهرسازی: کلنگ ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکن در کشور زده شد

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن که در همایش شهرداران مازندران سخن می گفت، عنوان کرد: طرح ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکن در سطح کشور تا سال ۱۴۰۰ زده شد. به گزارش مازنی خبر ، علی نبیان در همایش شهرداران مازندران در ساری افزود: براساس برنامه ریزی ۲۰۰ هزار […]

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن که در همایش شهرداران مازندران سخن می گفت، عنوان کرد: طرح ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکن در سطح کشور تا سال ۱۴۰۰ زده شد.

به گزارش مازنی خبر ، علی نبیان در همایش شهرداران مازندران در ساری افزود: براساس برنامه ریزی ۲۰۰ هزار از این واحدهای مسکونی در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در بافت فرسوده و مابقی نیز در شهرهای کوچک با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخته می شود.

وی اضافه کرد: براساس توافقی که بین بنیاد مسکن و وزارت راه و شهرسازی برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکن با مشارکت این نهاد منعقد شد، مرحله اول ساخت این طرح وارد فاز اجرایی شد.

مدیرعامل سازمان زمین و مسکن وزارت راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: شهرداران براساس وظایف ذاتی خود در حوزه مسکن باید در اجرای این طرح با وزارت راه و شهرسازی همکاری داشته باشند.

تامین زمین دولتی

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: این سازمان وظیفه تامین زمین مورد نیاز برای ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را بر عهده گرفته است.

نبیان افزود: ما از اراضی دولتی که در شهرها زیر نظر سازمان ملی زمین و مسکن وجود دارد برای ساخت این واحدهای مسکونی استفاده می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: سازمان ملی زمین و مسکن در مراکز استان ها بانک زمین دارد و از این ظرفیت برای ساخت مسکن بهره گیری خواهد شد.

محدودیت زمین در استان های شمالی

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ما به جز در استان های شمالی ( مازندران- گیلان و گلستان) در سایر استان های کشور مشکلی برای تامین زمین برای اجرای این طرح نداریم.

نبیان اظهارداشت: تلاش می شود تا در استان های شمالی کشور نیز با هماهنگی سایر دستگاه های دولتی که زمین در اختیار دارند این مشکل کمتر شود.

وی رعایت ضوابط ساختمانی را خط قرمز مسکن جدید در سطح کشور بیان کرده است.

وی اضافه کرد: با بانک عامل نیز برای پرداخت تسهیلات برای ساخت این واحدهای مسکونی هماهنگی لازم انجام شد و مشکلی برای تامین نقدینگی ساخت نداریم.

گفتنی است در این همایش از تلاش های علی نبیان در مدت تصدی معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران با اهدا لوح تقدیر از سوی استاندار مازندران تقدیر شد.

http://ostan-mz.ir/OstanFiles/NewsImage/NewsImage737863115.JPG