کد خبر: 8421تاریخ انتشار : ۱۸:۱۸:۱۳ - جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس: ممنوعیت ۴ دوره نمایندگی در شورای نگهبان رد می‌شود

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: مصوبه مجلس درباره ممنوعیت ۴ دوره نمایندگی در شورای نگهبان رد می‌شود. به گزارش مازنی خبر ، محمدجواد کولیوند، رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با اشاره به مصوبه مجلس درباره ممنوعیت کاندیداتوری نمایندگانی که سه دوره یا بیشتر در مجلس به […]

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس: ممنوعیت ۴ دوره نمایندگی در شورای نگهبان رد می‌شود

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: مصوبه مجلس درباره ممنوعیت ۴ دوره نمایندگی در شورای نگهبان رد می‌شود.

به گزارش مازنی خبر ، محمدجواد کولیوند، رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با اشاره به مصوبه مجلس درباره ممنوعیت کاندیداتوری نمایندگانی که سه دوره یا بیشتر در مجلس به صورت متوالی حضور داشتند، اظهار داشت: این مصوبه خلاف قانون اساسی است و احتمالاً شورای نگهبان به این موضوع ایراد وارد کند.

وی ادامه داد: در قانون اساسی برای دوره ریاست جمهوری سقف ۲ دوره ۴ ساله تعیین شده اما درباره دوره‌های نمایندگی مجلس و عضویت در شورای شهر، بحثی نشده است.

نماینده مردم کرج در مجلس تصریح کرد: اینکه بگوییم نمایندگان بیش از ۳ دوره متوالی نمی‌توانند کاندیدا شوند، تغییر قانون اساسی و خلاف است. براساس قانون اساسی مصوبه مجلس احتمالاً از سوی شورای نگهبان رد شود.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه این مصوبه مجلس دارای شبهه است، اضافه کرد: در مصوبه مجلس درباره نمایندگانی که در اواسط کار خود به عنوان وزیر انتخاب می‌شوند و یا پستی را دریافت می‌کنند، تعیین تکلیف نشده که این موضوع نیز خود جای شبهه دارد.