کد خبر: 8459تاریخ انتشار : ۱۲:۵۵:۲۵ - یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل ارشاد مازندران تاکید کرد: ضرورت بومی سازی بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل ارشاد مازندران گفت: در بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری اثری از یاس و ناامیدی و ضعف مشاهده نمی‌شود و نشانگر آن است که از زیرساخت‌های ۴۰ سال اول انقلاب اسلامی باید در چهل سال دوم استفاده بهینه کرد. به گزارش مازنی خبر ، عباس زارع با بیان […]

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل ارشاد مازندران تاکید کرد: ضرورت بومی سازی بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل ارشاد مازندران گفت: در بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری اثری از یاس و ناامیدی و ضعف مشاهده نمی‌شود و نشانگر آن است که از زیرساخت‌های ۴۰ سال اول انقلاب اسلامی باید در چهل سال دوم استفاده بهینه کرد.

به گزارش مازنی خبر ، عباس زارع با بیان اینکه بومی‌سازی بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری باید در دستور کار همگان باشد و سعی شود تا در تراز انقلاب اسلامی خود را نشان دهیم، افزود: موازی کاری فرهنگی اصطلاحی است که سال‌ها استفاده می‌ شود و مجموعه قوانین متعددی در اسناد بالادستی وجود دارد ولی متاسفانه رقابت کاذب در حوزه فرهنگی را بین دستگاه های اجرایی شاهدیم مازندران مهد ولایت و تشییع می باشد و سخنان سردار سلیمانی در یادواره شهدای مدافع حرم در بابل و اعلام آمار متقاضیان مدافع حرم بیانگر آن است که ارزش‌های دیار علوی خود را حفظ کردیم و در تمامی امور باید علوی‌بودن استان لحاظ شود.
زارع با اشاره به اینکه وظایف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مطالبات صنفی و برنامه‌ریزی برای واحدهای زیرمجموعه و تولیت فرهنگی استان است، اظهار کرد: بومی‌سازی و آسیب‌شناسی فعالیت‌های فرهنگی باید مورد توجه قرار گیرد و نقدهای منصفانه باید از اولویت‌های دهه چهل ساله دوم باشد و کسانی مردم را بر طبق نظر مقام معظم رهبری خسته می‌بینند که خود خسته هستند.
وی بیان کرد: ۸۵۰خبرنگار و۴۳۵رسانه دارای مجوز در استان داریم و این ظرفیتی است که با همکاری دستگاه‌های فرهنگی فرصت جدیدی برای کمک به اولویت‌های بیانیه گام دوم محسوب می‌شود. وی گفت: باید بسته فرهنگی چهل ساله ی اول را کنار گذاشته و بسته جدیدی را با استفاده از ظرفیت فرهنگ ،هنر و رسانه و با الویت توجه ویژه و اعتماد به جوانان برای دهه پنجم انقلاب اسلامی طراحی و در جامع تعمیم دهیم.