کد خبر: 8493تاریخ انتشار : ۱۱:۳۸:۲۲ - سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷

نوروز مراقب همدیگر باشیم / جان باختن ۳۲ نفر در تعطیلات نوروزی سال ۹۷ در جاده های مازندران

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: آمارکشته شدگان ناشی از تصادفات نوروزی در تعطیلات سال گذشته و از ۲۵ اسفند(۹۶) لغایت ۱۵فروردین سال جاری۳۲ نفر بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل آن یک درصد کاهش داشت. به گزارش مازنی خبر ، دکترعلی عباسی با اعلام این مطلب، گفت: از این تعداد ۲۱ […]

نوروز مراقب همدیگر باشیم / جان باختن ۳۲ نفر در تعطیلات نوروزی سال ۹۷ در جاده های مازندران

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: آمارکشته شدگان ناشی از تصادفات نوروزی در تعطیلات سال گذشته و از ۲۵ اسفند(۹۶) لغایت ۱۵فروردین سال جاری۳۲ نفر بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل آن یک درصد کاهش داشت.

به گزارش مازنی خبر ، دکترعلی عباسی با اعلام این مطلب، گفت: از این تعداد ۲۱ مورد مرد و ما بقی زن بودند، که این آمار به تفکیک محل سکونت ۱۶ مورد غیر بومی و مابقی بومی بودند.

لزوم رعایت قوانین رانندگی برای داشتن نوروزی بی حادثه

وی با اشاره به شهرستان هایی که بیشترین تعداد فوتی در آنها به ثبت رسید ، گفت: شهرستان بابل ، آمل و قائمشهر و سیمرغ هر کدام به ترتیب بیشترین تلفات را در ایام نوروز به خود اختصاص داده اند.

وی سرنشین خودروها را بیشترین افرادی معرفی کرد که در حوادث رانندگی نوروز ۹۷ جان خود را از دست داده اند ، تصریح کرد: در زمان وقوع حادثه ۱۲ نفر سرنشین ، عابر و راننده هر کدام ۹ و موتور سوار۲ نفر بوده اند.

مدیر کل پزشکی قانونی استان با اشاره به کشته شدن ۲۲ مورد از فوتی های ناشی از تصادفات رانندگی در جاده های برون شهری و راه روستایی به هموطنان عزیز توصیه کرد که با رعایت قانون توسط رانندگان و تلاش بیشتر ادارات مرتبط از جمله راه و شهرسازی، پلیس راه، راهنمایی و رانندگی و … شاهد کاهش هر چه بیشتر حوادث رانندگی و تلفات ناشي از آن و در نهایت نوروزی بی حادثه باشیم.