کد خبر: 852تاریخ انتشار : ۶:۵۳:۵۵ - سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷

فعال جامعه کارگری در گفتگو با مازنی خبر : محبت بین کارگران و امام خمینی (س) دو طرفه بود

اختصاصی مازنی خبر : یک فعال جامعه کارگری گفت : محبت بین کارگران و امام خمینی (س) دو طرفه بود. «نصرالله دریابیگی» در گفتگوی اختصاصی با «مازنی خبر» در آستانه سالروز رحلت امام خمینی (س) ضمن گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ، اظهار داشت : امام خمینی (س) به طبقات ضعیف جامعه […]

اختصاصی مازنی خبر : یک فعال جامعه کارگری گفت : محبت بین کارگران و امام خمینی (س) دو طرفه بود.

«نصرالله دریابیگی» در گفتگوی اختصاصی با «مازنی خبر» در آستانه سالروز رحلت امام خمینی (س) ضمن گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ، اظهار داشت : امام خمینی (س) به طبقات ضعیف جامعه به خصوص قشر کارگری عشق می ورزیدند.

عضو کانون عالی کارگران بازنشسته کشور تصریح کرد : طبقات ضعیف به خصوص جامعه کارگری اولین قشری بودند که با امام خمینی (س) بیعت کردند و در پیروزی انقلاب اسلامی نقش اساسی داشتند.

دریابیگی با بیان اینکه در ایام پیروزی انقلاب اسلامی ، امام خمینی (س) نماد روحانیت و کارگران نماد مظلومیت در جامعه بودند ، افزود : امام خمینی (س) در راستای رفع معضلات اجتماعی، شناسائی نخبگان ، ایجاد مردم سالاری دینی ، استفاده از تمام نیروهای برجسته در کشور ، همراهی با دموکراسی و بسیاری از موارد دیگر ، بنیانگذار حزب جمهوری اسلامی بودند که بنا به تاکید ایشان آقایان علیرضا محجوب و حسین کمالی به عنوان نمایندگان جامعه کارگری در شورای مرکزی این حزب حضور داشتند.

دبیر اجرائی خانه کارگر مازندران ادامه داد : در ادامه انقلاب اسلامی با توصیه های امام راحل ، پیگیری های شهید مظلوم آیت الله بهشتی و آیت الله خامنه ای و همچنین مدیریت دلسوزانه مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی ، خانه کارگر از دل حزب جمهوری اسلامی تشکیل شد .

این فعال جامعه کارگری با تاکید بر اینکه در اولین سال پیروزی انقلاب اسلامی مراسم روز جهانی کارگر در ایران هماهنگ با تمام دنیا برگزار شد ، افزود : در آن روزها به عنوان کارگری جوان در دیدار با امام خمینی (س) جملاتی از ایشان شنیدم که عصاره آن فرمایشات این بود : «روز جهانی کارگر به لحاظ تشریفات است لکن هر روز ، روز کارگر می باشد و حق تعالی مبنی کارگری است» .

http://mazaninews.ir/wp-content/uploads/IMG_6231.jpg

دریابیگی اظهار داشت : امام خمینی (س) در مسائل کشور از ته دل اعتقاد به حاکمیت مستضعفین داشتند.

وی با بیان اینکه امام خمینی (س) همواره بر رفع مشکلات جامعه کارگری تاکید داشتند ، به «مازنی خبر» گفت : امام خمینی (س) به خوبی مرز بین اسلام مستضعفین ، پابرهنگان ، زجر کشیدگان و محرومان را با اسلام سرمایه داری ، پول داران ، مرفهین بی درد و در یک کلام اسلام آمریکائی مشخص کرده بودند.

دریابیگی با تاکید بر اینکه ایام سالگرد رحلت امام خمینی (س) بهترین زمان برای مرور وصیت نامه ایشان است ، افزود: وصیت نامه امام خمینی (س) یک قانون اساسی در اخلاق ، مدیریت ، مملکت داری و خط مشی کرامت انسانی است.

به گزارش مازنی خبر ، دبیر اجرائی خانه کارگر مازندران تصریح کرد : جامعه کارگری معتقد به آرمان های امام راحل ، اصل ولایت فقیه و حمایت از اقشار مستضعف جامعه است.

دریابیگی با بیان اینکه امروز یکی از دردهای جامعه کارگری از اجرای اشتباه خصوصی سازی است ، افزود: نظر امام خمینی (س) به این خصوصی سازی که در ۲ دهه اخیر در کشور انجام شد ، نبود.

این فعال جامعه کارگری ادامه داد: امام خمینی (س) در بحث اجرای اصل ۴۴ و خصوصی سازی به تحقق عدالت اجتماعی ، اداره کشور به دست مردم ، کوتاه شدن رابطه بین ثروتمندان با فقرا و توزیع عادلانه ثروت در کشور تاکید داشتند.

دریابیگی ادامه داد: داروی شفابخش کشور و شادی روح امام خمینی (س) ، تنها تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث کار ، تولید ، اقتصاد مقاومتی ، حمایت از کارگر ایرانی ، قطع وابستگی ها به خارج و اتکا به توانمندی های جوانان ایرانی است .

به گزارش مازنی خبر ، دبیر اجرائی خانه کارگر مازندران در پایان اظهار داشت: توصیه به ساده زیستی و حمایت از محرومان همان امر به معروف و جلوگیری از چوب لای چرخ گذاشتن در توسعه کشور و عدم تشویق به تخریب و کم کاری ، همان نهی از منکر است .

  1. ناشناس گفت:

    درود بر حاج اقای دریابیگی صدای کارگران و مظلومان مازندران

  2. ناشناس گفت:

    سلام ودوردبرجناب مهندس دریابیگی که الحق اسوه وعصاره کارگران خطه سرسبز شمال هستند خدا نگهدارت بز رگوار.

  3. ناشناس گفت:

    سلام ودوردبرجناب مهندس دریابیگی که الحق اسوه وعصاره کارگران خطه سرسبز شمال هستند خدا نگهدارت بز رگوار.ارادتمند امیری