کد خبر: 8562تاریخ انتشار : ۱۶:۳۳:۳۶ - دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷

بازخوانی و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب، از برنامه های مهم کتابخانه های عمومی مازندران در سال ۹۸ خواهد بود

آخرین جلسه شورای اداری روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان های مازندران در دفتر مدیرکل برگزار شد. به گزارش مازنی خبر ، جلسه شورای اداری روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان ها با هدف بررسی عملکرد سال ۹۷ و برنامه ریزی و چشم انداز فعالیت های سال جدید در دفتر مدیرکل برگزار شد. آرزو ولیپور، […]

بازخوانی و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب، از برنامه های مهم کتابخانه های عمومی مازندران در سال ۹۸ خواهد بود

آخرین جلسه شورای اداری روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان های مازندران در دفتر مدیرکل برگزار شد.

به گزارش مازنی خبر ، جلسه شورای اداری روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان ها با هدف بررسی عملکرد سال ۹۷ و برنامه ریزی و چشم انداز فعالیت های سال جدید در دفتر مدیرکل برگزار شد.

آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در این جلسه با بیان اینکه یک سال خوب کاری را با موفقیت های بسیار با کمک و همکاری همدیگر پشت سر گذاشتیم، اظهار داشت: همچون سال های گذشته، در رتبه بندی کمّی و کیفی جلسات انجمن کتابخانه های عمومی که مرجع مهمی برای تصمیم گیری های مدیریتی است، رتبه برتر ملی را به دست آوردیم و در جشنواره ملی روستاها و عشایر دوستدار کتاب هم با حضور ۳ روستایی که از قائمشهر، ساری و نکا با محوریت کتابداران و کتابخانه های روستایی فعالیت می کردند، توانستیم رتبه های برتر را از آن خود کنیم که جز با همت کتابداران و روسای ادارات کتابخانه های عمومی ممکن نبود.

وی به کسب رتبه برتر ملی توسط باشگاه کتابخوانی کتابخانه عمومی قائم آل محمد(عج) در جام باشگاه های کتابخوانی هم اشاره کرد و گفت: موفقیت چشمگیر در مشارکت ۵۴ هزار نفری در جشنواره کتابخوانی رضوی در مازندران نکته قابل تأمل دیگری است که باید با برنامه ریزی موثرتر این میزان را در جشنواره سال آینده افزایش داد و این به دلیل استقبالی که مازندرانی ها نشان داده اند، ممکن خواهد بود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، نشاط و پویایی موجود در این نهاد فرهنگی را مثال زدنی توصیف کرد و بیان داشت: نتیجه این فعالیت ها، افزایش ۴۰ هزار نفری اعضای کتابخانه های عمومی استان در ۳ سال گذشته و افزایش توجهات و توقعات و اعتماد عمومی به نهاد کتابخانه های عمومی بوده است که در استقبال مردم و مسئولین از این برنامه ها مشهود است.

وی با تاکید بر اینکه باید فضای امن فرهنگی را در کتابخانه های عمومی حفظ و تقویت کنیم، تصریح کرد: ادارات کتابخانه های عمومی در هر شهرستان نباید فقط به برنامه های ابلاغی اکتفا کنند و اجرای برنامه های ابتکاری در هر شهرستان، سبب پویایی بیش از پیش مجموعه و اثرگذاری بیشتر می شود.

ولیپور افزود: از هر فرصت و مناسبتی برای تبلیغ و ترویج کتابخوانی باید استفاده کرد و هیچگاه نباید میدان تبلیغی و ترویجی خالی شود حتی اگر با یک معرفی کتاب در یک جمع باشد که تبلیغ صحیح، اساس کار فرهنگی است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، شاداب سازی کتابخانه های عمومی را مورد تاکید قرار داد و گفت: جلوه های بصری نقش تعیین کننده ای در موفقیت دارند که هرگز نباید از آن غافل شد و می توان با حداقل امکانات، بهترین فضاسازی ها را داشت که عموماً در کتابخانه های استان بسیار مشاهده می شود.

وی با بیان اینکه با وجود مسائل و مشکلات اقتصادی، غفلت از مسائل اعتقادی، ضرر و خسران جبران ناپذیری بوجود می آورد، اظهار داشت: بازخوانی و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب، که از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده است، از برنامه های مهم کتابخانه های عمومی مازندران در سال ۹۸ خواهد بود و همه شهرستان ها در همه کتابخانه ها با دستورالعملی خاص موظف به اجرای آن هستند تا این نهاد فرهنگی نقش مهم خود را در مسائل مورد تاکید رهبری در این بیانیه راهبردی، به خوبی ایفا کند.

گفتنی است در این جلسه هر یک از روسای ادارات، گزارشی از مسائل مهم حوزه کاری خود در زمینه های امور کتابخانه ای، برنامه های فرهنگی و موضوع سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی از درآمد شهرداری ها را ارائه دادند و پیشنهاداتی را مطرح کردند و معاونین اداری و مالی و امور کتابخانه های اداره کل نیز موضوعات حوزه کاری خود را تشریح کردند.

http://mazandaranpl.ir/Portal/picture/?1024034/%D8%AC%D9%84%D8%B3%D9%87-%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86