کد خبر: 8634تاریخ انتشار : ۱۰:۴۱:۱۲ - دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸

دبیر اجرایی خدمات سفر مازندران خبر داد: اقامت بیش از ۴ میلیون مسافر نوروزی در مازندران

دبیر اجرایی خدمات سفر مازندران تعداد مسافران مقیم از ۲۴ اسفند تا سوم فرودین به ۴ میلیون و ۴۹۶ هزار و ۲۰۷ نفر رسید که نسبت به مشابه سال گذشته ۹ درصد افزایش داشته است. به گزارش مازنی خبر ، سیف الله فرزانه در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران با بیان اینکه تعداد مسافران شب […]

دبیر اجرایی خدمات سفر مازندران خبر داد: اقامت بیش از ۴ میلیون مسافر نوروزی در مازندران

دبیر اجرایی خدمات سفر مازندران تعداد مسافران مقیم از ۲۴ اسفند تا سوم فرودین به ۴ میلیون و ۴۹۶ هزار و ۲۰۷ نفر رسید که نسبت به مشابه سال گذشته ۹ درصد افزایش داشته است.

به گزارش مازنی خبر ، سیف الله فرزانه در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران با بیان اینکه تعداد مسافران شب اقامت از مرز سه میلیون گذشت اظهار کرد: تعداد مسافران مقیم از ۲۴ اسفند تا سوم فرودین به ۴ میلیون و ۴۹۶ هزار و ۲۰۷ نفر رسید که نسبت به مشابه سال گذشته ۹ درصد افزایش داشته است.

وی شمار بازدیدکنندگان از جاذبه های فرهنگی و طبیعی و گردشکری مازندران را ۹۹۲ هزار ۹۰ نفر اعلام کرد و افزود: این میزان نسبت به سال گذشته ۲۲ درصد افزایش داشته است.

دبیر اجرایی ستاد خدمات سفر مازندران تعداد بازدید نظارتی توسط کارشناسان ستاد و شهرستانی را یکهزار و ۷۹۵ مورد اعلام کرد و گفت: ۳۸ هزار و ۵۰۰ نفر از ۱۹ پایگاه و موزه های مازندران بازدید کردند.

وی افزود: همچنین ۲۷۵ گردشگر خارجی در این چند روز از موزه ها و سایت موزه های مازندران دیدن کردند.

بوم گردی ظرفیتی خوب در گردشگری

فرزانه با تاکید برتوسعه گردشگری روستایی با تاکید بر بوم گردی گفت: با توسعه بوم گردی ضمن ارتقاء و تقویت اقتصاد روستا می توان بر نشاط اجتماعی و فرهنگ روستایی افزود و غذاهای بومی و محلی را هم به مسافران و گردشگران معرفی کرد.

مدیر کل سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران با یادآوری اینکه تاکنون برای ۱۲۱ واحد بوم گردی پروانه صادر شده است ، ادامه داد: ۳۱۴ پرونده دیگر بوم گردی نیز در حال بررسی است.

وی تعداد گردشگران و بازدید کنندگان روستاها در همین بازه زمانی ۳۸۳ هزار و ۳۹۵ نفر اعلام و تصریح کرد: ۶۶۶ هزار ۱۲۸ نفر از گردشگران در روستاهای مازندران اقامت کردند.

فرزانه افزود: برنامه‌های فرهنگی و جشنواره‌های متنوعی برای سال جدید در نظر گرفته شده است که اکثر آن‌ها ریشه در تاریخ و سنت و فرهنگ بومی مازندران دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت:میزان خسارت سیل اخیر استان به ابنیه، زیرساخت ها و تاسیسات گردشگری در حال بررسی است.

مازندران بیش از سه هزار روستا دارد که علاوه بر جاذبه های طبیعی و خدادادی جنگل ، وجود اقامتگاه های بوم گردی باعث شده تا مسافران زیادی را به سمت خود جلب و جذب بکند .

 

ایلنا