کد خبر: 8645تاریخ انتشار : ۱۰:۵۱:۱۷ - دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸

معاون عمرانی استاندار مازندران عنوان کرد: آماده باش دستگاه های امدادی و اجرایی مازندران

معاون عمرانی استاندار مازندران اظهار کرد: همه دستگاه ها در آماده باش کامل هستند و طبق دستور استاندار مازندران، شرکت آب منطقه ای، ادوات خود را در حاشیه رودخانه ها و مناطق سیل زده مستقر کرده است. به گزارش مازنی خبر ، مهدی رازجویان افزود: هرچند طبق اخطاریه هواشناسی بارش باران در هفته جاری مانند […]

معاون عمرانی استاندار مازندران عنوان کرد: آماده باش دستگاه های امدادی و اجرایی مازندران

معاون عمرانی استاندار مازندران اظهار کرد: همه دستگاه ها در آماده باش کامل هستند و طبق دستور استاندار مازندران، شرکت آب منطقه ای، ادوات خود را در حاشیه رودخانه ها و مناطق سیل زده مستقر کرده است.

به گزارش مازنی خبر ، مهدی رازجویان افزود: هرچند طبق اخطاریه هواشناسی بارش باران در هفته جاری مانند هفته گذشته نیست و حجم باران ناچیز است اما برای کاهش خسارت های احتمالی، همه دستگاه ها آماده هستند.

وی درباره مناطق بحرانی در مازندران گفت: به دلیل وقوع سیل در هفته گذشته، بیم آن داریم با بارش مجدد باران، مناطق بالادست شهرستان میاندورود، جاده های هزار جریب و جاده کیاسر دچار رانش و ریزش شود و نگرانی دیگری وجود ندارد.

احمدی، مدیر کل مدیریت بحران استانداری مازندران نیز گفت: ادواتی که برای بازگشایی مسیرها در مناطق سیل زده به کار گرفتیم همچنان در این مناطق مستقر است و نیروهای امدادی و سایر دستگاه ها مشغول به کار هستند.

علی اصغر احمدی با بیان اینکه بازگشایی انهار انجام شده است، افزود: نیروها در مناطق سیل زده حضور دارند و پیش بینی می کنیم آمادگی کامل در این زمینه وجود داشته شد.

وی با اشاره به اینکه امشب جلسه ای برای هماهنگی بیشتر بین نیروهای امدادی، دهیاری ها و بخشداری ها برگزار شده است، اظهار کرد: بسیج نیروها انجام شده و ادوات هم در مناطق مستقر است و نگرانی از بابت مردم محلی نداریم چرا که مردم مازندران با رودخانه ها آشنا بوده و در این زمینه آگاهی دارند نگرانی ما برای مسافران است.

احمدی ادامه داد: به مسافران توصیه می کنیم ادوات زمستانی همراه خود داشته باشند و از اتراق در کنار رودخانه ها بپرهیزند و سفرهای غیرضروری را به تعویق اندازند.

وی با بیان اینکه گردشگران به توصیه های نیروهای امدادی گوش فرا داده و صبور باشند، تصریح کرد: رانش در برخی محورها باعث ترافیک می شود و هموطنان باید با همکاران ما در این راستا همراهی و همکاری کنند.

تخلیه آب دشت ها با زهکش

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران گفت: سدهای شهید رجایی، گلورد و البرر تحت مدیریت کامل است و نگرانی از بابت سرریز شدن سدها وجود ندارد.

ابراهیم یخکشی با بیان اینکه برای مقابله با خسارت های احتمالی بارش مجدد باران آمادگی کامل داریم، تصریح کرد: پیک سیل عبور کرده و بازگشایی مسیرها انجام شده و اکنون تخلیه آب در دشت ها را در دستور کار داریم.

وی با اشاره به اینکه رودخانه های طغیانی هم فروکش کرده اند، ادامه داد: برای تخلیه آب دشت ها، زهکش ها را باز کردیم تا آب دشت ها زودتر تخلیه شود و پس از این مرحله و خشک شدن دشت ها، لایروبی رودخانه ها در دستور کار قرار می گیرد.