کد خبر: 8647تاریخ انتشار : ۱۱:۲۲:۱۹ - دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸

سیل در مازندران و یک اتفاق خوب؛ رسانه‌ها چراغ راه استاندار مازندران

مازنی خبر / میثم کاوه : سیل اخیر در استان مازندران بار دیگر نشان داد که می توان با انسجام و همچنین همراهی رسانه های دلسوز و به موقع نوشتن، شاهد کنترل یک بحران طبیعی باشیم. از اولین ساعات سیل کم نظیری که در مازندران رخ داد ، رسانه های دلسوز استان با استفاده از […]

سیل در مازندران و یک اتفاق خوب؛ رسانه‌ها چراغ راه استاندار مازندران

مازنی خبر / میثم کاوه : سیل اخیر در استان مازندران بار دیگر نشان داد که می توان با انسجام و همچنین همراهی رسانه های دلسوز و به موقع نوشتن، شاهد کنترل یک بحران طبیعی باشیم.

از اولین ساعات سیل کم نظیری که در مازندران رخ داد ، رسانه های دلسوز استان با استفاده از ظرفیت های موجود فضای مجازی در کنار مردم و مسئولین تلاش کردند تا به درستی بحران موجود به نمایش و تلاش برای رفع و کاهش آن آغاز شود.

در این میان نباید از نقش پررنگ استاندار مازندران نیز به سادگی گذشت . استانداری که به خوبی با ظرفیت رسانه ها آگاه است و البته می تواند به خوبی نقد سازنده را با تخریب تمیز دهد.

به قول دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ، استاندار مازندران به خوبی میدان داری کرد و مطمئناً اطلاع استاندار از ظرفیت رسانه ها به میدان داری خوبش در بحران اخیر کمک شایانی کرده است.

روزهائی که نشریات مکتوب به دلیل تعطیلات نوروزی منتشر نمی شدند و البته بعضی افراد همسو با شبکه های غربی کمر به تخریب استاندار و مسئولین بستند، این خبرگزاری ها و سایت های خبری استان بودند که در کنار کانال های تلگرامی و صفحات اینستاگرامی به خوبی مشکلات تمام روستاها و مناطق سیل زده مازندران را به نمایش درآوردند تا استاندار و تیم مدیریت بحران مازندران با اطلاع کافی به کمک آنها بروند.

رسانه ها و ظرفیت فضای مجازی به درستی در زمانی که نیاز به انتقاد بود از دریچه نقد جدی وارد شدند و آنجائی که نیاز به تشویق و تحسین بود  تقدیر و قدردانی را به مطالب خود افزودند و البته استاندار مازندران در برابر انتقادها ، با صبوری رفتار و از نقدها به درستی بهره مند شد.

این همدلی ، اتحاد و انسجام کم نظیری که میان رسانه های دلسوز و مسئولین در مازندران به وقوع پیوست را باید به فال نیک گرفت و از این تجربه در بحران های آینده و برون رفت از تمام مشکلات نیز استفاده کرد.

در این میان ، تنها افرادی که از این انسجام بهره مند شدند “مردم سیل زده” بودند و باید تلاش کرد این انسجام در روزهای آینده نیز تقویت گردد.