کد خبر: 8847تاریخ انتشار : ۹:۲۴:۵۰ - شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۸

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران: خسارت سیل به ۳ مدرسه زیرآب/ مدارس مناطق سیل زده دایر است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه سیل به ۳ مدرسه در شهرستان سوادکوه آسیب زده است گفت: همه دانش آموزان مناطق سیل زده امروز در کلاس درس حضور دارند. به گزارش مازنی خبر ، عسگری نیکزاد با بیان اینکه طغیان رودخانه “تلار” در شهرهای زیرآب و پل سفید به سه مدرسه آسیب‌های جدی […]

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران: خسارت سیل به ۳ مدرسه زیرآب/ مدارس مناطق سیل زده دایر است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه سیل به ۳ مدرسه در شهرستان سوادکوه آسیب زده است گفت: همه دانش آموزان مناطق سیل زده امروز در کلاس درس حضور دارند.

به گزارش مازنی خبر ، عسگری نیکزاد با بیان اینکه طغیان رودخانه “تلار” در شهرهای زیرآب و پل سفید به سه مدرسه آسیب‌های جدی وارد کرده است اظهار داشت: نمازخانه دبستان روستای “ازانده رودبار ” کاملاً تخریب شد و آب به زیر ساختمان مدرسه نفوذ کرد.

وی عنوان کرد: یکی از ساختمان‌های وابسته به هنرستان شهید بهشتی شهر زیرآب نیز با نفوذ آب به زیر آن، بلااستفاده شد ولی وضعیت دبیرستان دخترانه الزهرا شهر زیرآب، از دیگر مدارس استان متفاوت بود، سیل، حیاط، سرایداری و سرویس‌های بهداشتی را به طور کامل با خود برد، آب به زیر مدرسه نفوذ کرد و هر لحظه احتمال ریزش ساختمان بیشتر می‌شد، به این ترتیب ساختمان بلااستفاده و از کاربری آموزشی خارج شده است.

نیکزاد ادامه داد: در این دبیرستان ۱۸۰ دانش آموز تحصیل می‌کنند که در اسرع وقت باید برای مدرسه جایگزین و انتقال دختران به آن مدرسه تدابیری اندیشیده می‌شد، به همین دلیل اقدامات اولیه برای تعیین مدرسه جایگزین دبیرستان الزهرا (س) انجام شد و دانش آموزان این دبیرستان امروز در مدرسه جدید حضور یافتند.

وقوع دو فقره سیل ۲۷ اسفند و ۱۲ فروردین خسارت زیادی به بخش‌های مختلف از جمله آموزشی در مازندران وارد کرده است.

https://media.mehrnews.com/d/2018/04/04/3/2751782.jpg?ts=1522821854831

 

مهر