کد خبر: 8898تاریخ انتشار : ۷:۵۹:۲۲ - پنج شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸

شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران تاکید کرد: آب شرب مازندران سالم است

شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران در واکنش به دست به دست شدن شایعاتی درباره عدم کیفیت آب شرب استان اعلام کرد: آب شربی که هم اکنون به دست مردم مازندران می رسد از استاندارد و سلامت بهداشتی برخوردار است. به گزارش مازنی خبر ، شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران در واکنش به درج […]

شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران تاکید کرد: آب شرب مازندران سالم است

شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران در واکنش به دست به دست شدن شایعاتی درباره عدم کیفیت آب شرب استان اعلام کرد: آب شربی که هم اکنون به دست مردم مازندران می رسد از استاندارد و سلامت بهداشتی برخوردار است.

به گزارش مازنی خبر ، شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران در واکنش به درج مطالبی با موضوع ‘عدم کیفیت آب شرب استان و لزوم جوشاندن آن قبل از استفاده و ورود اجسام و لاشه های حیوانات در آب ‘ در برخی از گروه ها و فضاهای مجازی با انتشار اطلاعیه ای اظهار داشت: با توجه به اینکه کیفیت آب شرب با سلامت افراد جامعه ارتباطی مستقیم دارد، دستگاه های ناظر همچون دانشگاه علوم پزشکی، کیفیت آب تولیدی را به صورت روزانه تحت نظارت خود دارند.
آبفای مازندران اعلام کرد: آب شربی که وارد شبکه های خط انتقال و توزیع استان مازندران می شود به طور مداوم از طریق کارشناسان آزمایشگاه های آب وفاضلاب مورد ارزیابی قرار می گیرد تا آبی که به دست هم استانی های عزیز می رسد از کیفیت و سلامت مطلوب برخوردار باشد.
این نهاد در اطلاعیه خود متذکر شد که تاسیسات و واحدهای تصفیه خانه های آب مازندران، برای افزایش کیفیت آب شرب مردم استان مطابق با استاندارد تعبیه می شوند، بنابراین هم استانی های عزیز به شایعات اخیر در خصوص عدم کیفیت آب توجه نکنند و با خیالی آسوده آب را مصرف نمایند.
آبفای مازندران اعلام کرد: کیفیت آب شرب، خط قرمز وزارت نیرو و شرکتهای آب و فاضلاب است تا زمانی که کارشناسان مراکز بهداشت و شرکت آب وفاضلاب از سلامت آن اطمینان نداشته باشند آن را در شبکه های آبرسانی جاری نخواهند کرد.
شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران همچنین از مردم خواست تا چنانچه مشترکی با مشکل کیفیت آب مواجه است می تواند ضمن تماس با سامانه مرکز ارتباط مردمی ۱۲۲ و یا شماره ۳۳۲۱۴۶۸۰-۳۳۲۱۹۱۱۵ دفتر روابط عمومی آبفا شهری استان و اعلام آدرس کامل و دقیق، کارشناسان آب و فاضلاب به محل اعزام و نسبت به بررسی مورد اعلام شده، اقدام نمایند.
گفتنی است که بر اساس گزارش آب و فاضلاب شهری مازندران، پس از برطرف شدن مشکلات آب شهر بابل که به دلیل سیلاب اخیر بود، در این مدت نیز مشکلی در خصوص کیفیت آب شرب گزارش نشد.