کد خبر: 8941تاریخ انتشار : ۸:۰۴:۲۰ - شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸

محمد هاشمی: به گونه‌ای در صداوسیما برنامه ساختند که گویا هاشمی در دوران جنگ نبوده است/ سیاست‌های صدا و سیما از جای دیگر دیکته می‌شود

هاشمی با اشاره به عملکرد صداوسیما اظهار کرد: سیاست‌های صداوسیما از جای دیگر دیکته می‌شود وگرنه برخی از مدیران صداوسیما که من می‌شناسم به آقای هاشمی ارادت داشتند و در مراسم‌ ارتحال ایشان حضور داشتند. به گزارش مازنی خبر ، «محمد هاشمی»، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو با برنا در خصوص «دستاورهای دوره مسئولیتی آیت‌الله […]

محمد هاشمی: به گونه‌ای در صداوسیما برنامه ساختند که گویا هاشمی در دوران جنگ نبوده است/ سیاست‌های صدا و سیما از جای دیگر دیکته می‌شود

هاشمی با اشاره به عملکرد صداوسیما اظهار کرد: سیاست‌های صداوسیما از جای دیگر دیکته می‌شود وگرنه برخی از مدیران صداوسیما که من می‌شناسم به آقای هاشمی ارادت داشتند و در مراسم‌ ارتحال ایشان حضور داشتند.

به گزارش مازنی خبر ، «محمد هاشمی»، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو با برنا در خصوص «دستاورهای دوره مسئولیتی آیت‌الله هاشمی برای مردم و ایران» گفت: جسم هاشمی نه، بلکه فکر و اندیشه ایشان مهم است. جریانی که مخالف آقای هاشمی است از فکر ایشان می‌ترسد، بنابراین سانسور و تخریب کرده و تهمت می‌زند. با اینکه ایشان بیش از ۲ سال است مرحوم شدند اما مخالفان دست از تهمت و مخالفت با ایشان برنداشتند.

او گفت: این اولین باری نیست که هاشمی سانسور می‌شود. ایشان شخصیتی بودند که قبل از پیروزی انقلاب در نهضت اسلامی در سال ۱۳۳۸ در صحنه سیاسی و مبارزاتی کشور حضور داشتند و بدترین شکنجه‌ها را متحمل شدند و بیشترین زندان را کشیدند.

او ادامه داد: بسیاری از زندانیان آن زمان اعتراف می‌کنند که بدترین شکنجه‌ها را به آقای هاشمی دادند. طرح ترور ایشان قبل از انقلاب توسط گروه منافقین و فرقان طراحی و بعد از پیروزی انقلاب هم آقای هاشمی در همه رده‌های مدیریتی حضور داشتند. از وزارت کشور شروع و بعد رئیس مجلس، فرمانده جنگ، رئیس جمهور و رئیس مجمع تشخیص مصلت نظام شدند. مرحوم هاشمی همیشه یک شخص موثر در نظام بودند . می‌بینید در هفته جنگ در صداوسیما به گونه‌ای در صداوسیما برنامه ساختند که گویا هاشمی در دوران جنگ و در دوران انقلاب نبوده است.

او در خصوص دستاوردهای مرحوم هاشمی گفت: یکی از دستاوردهای ایشان سد کرخه است. کارشناسان اظهار می‌کنند اگر سدهایی که در زمان آقای هاشمی ساخته شده بود الان نبود، معلوم نبود که چه بخشی از خوزستان زیر آب می‌رفت و چه فاجعه انسانی اتفاق می‌افتاد و این را دوست و دشمن و متخصص و غیر متخصص اعتراف می‌کنند.

هاشمی ادامه داد: یکی دیگر از خدمات آقای هاشمی متروی تهران است. مترو واقعا بخش عمده‌ای از ترافیک را حل کرده است و اگر مترو وجود نداشت معلوم نبود اصلا در تهران بشود حرکت کرد یا نه. اینها را مردم می‌بینند و از آقای هاشمی یاد می‌کنند و مخالفین عصبانی می‌شوند. فکر و اندیشه آقای هاشمی برای مردم مهم بوده و مردم این فکر و اندیشه را ستایش می‌کنند. اما جریان مخالف از این نوع مسائل ناراحت می‌شود و تعابیر زشتی را به کار می‌برد که دست از این مرده بردارید و مرده پرست نباشید البته ما هم کاری نمی‌توانیم انجام دهیم. حقانیت آقای هاشمی دامن‌شان را می‌گیرد که گرفته و گرفتارشان کرده است.

هاشمی با اشاره به عملکرد صداوسیما اظهار کرد: سیاست‌های صداوسیما از جای دیگر دیکته می‌شود وگرنه برخی از مدیران صداوسیما که من می‌شناسم به آقای هاشمی ارادت داشتند و در مراسم‌ ارتحال ایشان حضور داشتند. اینها را ما می‌دانیم، بحث مدیریت نیست، بحث جریانی است که امروز بر صداوسیما حاکم است. این جریان مخالف اندیشه‌های آقای هاشمی است و سانسور می‌کند و در یک جاهایی نمی‌تواند، سانسور کند و یا جاهایی که می‌تواند از سخنرانی‌های ایشان استفاده بهینه می‌کند. برخی از آنها تلاش می‌کنند فکر آقای هاشمی را به گور ببرند. اندیشه آقای هاشمی ۲ سال بعد از رحلت ایشان هنوز جاری و ساری بوده و موثر است. مردم به این اندیشه‌ها استناد و از آن درس می‌گیرند و پیروی می‌کنند و این موضوع برای مخالفان تلخ است.