کد خبر: 8997تاریخ انتشار : ۷:۳۲:۲۵ - دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸

مدیرعامل توزیع برق مازندران عنوان کرد: خسارت ۸ میلیارد تومانی سیل به شبکه برق رسانی مازندران

 مدیرعامل توزیع برق مازندران گفت : سیل بیش از ۸ میلیارد تومان خسارت به شبکه برق رسانی استان خسارت وارد کرد. به گزارش مازنی خبر ، قاسم شهابی در جمع خبرنگاران اظهار کرد:از ۲۵ اسفندماه که هشدار هواشناسی اعلام شد اکیپ های ما برای خدمت رسانی به مسافرین نوروزی در حالت آماده باش قرار گرفتند. […]

مدیرعامل توزیع برق مازندران عنوان کرد: خسارت ۸ میلیارد تومانی سیل به شبکه برق رسانی مازندران

 مدیرعامل توزیع برق مازندران گفت : سیل بیش از ۸ میلیارد تومان خسارت به شبکه برق رسانی استان خسارت وارد کرد.

به گزارش مازنی خبر ، قاسم شهابی در جمع خبرنگاران اظهار کرد:از ۲۵ اسفندماه که هشدار هواشناسی اعلام شد اکیپ های ما برای خدمت رسانی به مسافرین نوروزی در حالت آماده باش قرار گرفتند.

وی افزود:اما با وقوع سیل در شهرستان سیمرغ در نخستین روز ۳۵۰ نیرو به روستاهای این منطقه برای جلوگیری از آسیب های جدی در حوزه برق ورود پیدا کردند.

مدیرعامل توزیع برق مازندران با بیان اینکه خسارت و تلفاتی در حوزه برق در این دوره نداشتیم،گفت :اما برای امنیت جان مردم و جلوگیری از خطر برق گرفتگی تمامی برق روستاها را قطع کردیم.

وی خاطرنشان کرد:با وقوع سیل در مسیر فرح اباد و روستاهای اطراف ساری نیز برای جلوگیری از وقوع برق گرفتگی سیستم های برق رسانی به مدت یک روز قطع شدند.

شهابی گفت:زمانی که سیل به مسیر کوهستانی کشیده شد و پدیده رانش،ریزش کوه و سقوط درختان اتفاق افتاد از گلوگاه تا آمل برق ۷۱۳ روستا دچار قطعی شد.

وی با بیان اینکه در روز ۱۲و ۱۳ فروردین با وقوع سیل در منطقه خطیرکوه برق ۵۸ روستا نیز در این مناطق قطع شد،تصریح کرد:با یک برآورد کلی میزان خسارات در حوزه برق در مناطق بالادستی بیشتر بود.

شهابی ادامه داد:در همین ایام ۵۳۰ تیربرق به واسطه سیل شکست که ۴ میلیاردو ۷۰۰ میلیون تومان به این بخش خسارت رساند.

مدیرعامل توزیع برق استان گفت:تاکنون ۸میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان مستقیم به شبکه برق آسیب وارد شد.

وی افزود:۲۳ میلیاردتومان بودجه نیاز است تا شبکه به حالت عادی درآید تا شبکه به عادی و مقاوم سازی شود.

شهابی طلب از مشترکین برق استان را ۸۶ میلیارد تومان و بدهکاری به پیمانکاران را ۶۰ میلیارد تومان اعلام کرد.