کد خبر: 9046تاریخ انتشار : ۸:۳۹:۲۰ - چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸

آیت الله معلمی: طرح «هر مسجد یک خانه» گامی بزرگ برای کمک به مردم سیل‌زده است

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: حضور مردم برای کمک‌رسانی از قشرها و اصناف مختلف بهت‌برانگیز است و در چنین شرایطی که همه برای کمک بسیج شدند هر مسجد برای ساخت یک مسکن اقدام کند. به گزارش مازنی خبر ، آیت‌الله علی معلمی با بیان اینکه دنیا دار ابتلا است و گرفتاری‌های فراوانی […]

آیت الله معلمی: طرح «هر مسجد یک خانه» گامی بزرگ برای کمک به مردم سیل‌زده است

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: حضور مردم برای کمک‌رسانی از قشرها و اصناف مختلف بهت‌برانگیز است و در چنین شرایطی که همه برای کمک بسیج شدند هر مسجد برای ساخت یک مسکن اقدام کند.

به گزارش مازنی خبر ، آیت‌الله علی معلمی با بیان اینکه دنیا دار ابتلا است و گرفتاری‌های فراوانی دارد، اظهار کرد: خدای رحمان با این تعبیر می‌فرماید «انسان را در رنج آفریدیم» و مقدمات سیل اخیر هرچه که بود سبب شد تا خانواده‌هایی آسیب ببینند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری افزود: مشکلات زیادی برای مردم سیل‌زده به وجود آمد و در معرض ابتلا قرار گرفتند و حال نوبت مؤمنان متمکن است که امتحان خود را پس دهند.

وی تصریح کرد: افرادی که از لحاظ مالی متمکن هستند باید خود را محک بزنند که آیا در چنین شرایط زمانی نسبت به هم‌وطنان سیل‌زده حس همدردی دارند یا خیر؟

معلمی با بیان اینکه مبلغ کمک زیاد مهم نیست و مهم این است که انسان به اندازه توان مالی خود مشارکت کند، اظهار کرد: طرح هر مسجد، یک خانه می‌تواند گامی بزرگی برای کمک به مردم حادثه دیده باشد.

امام جمعه قائم‌شهر ادامه داد: به فرموده امام راحل، مسجد سنگر است و فقط سنگر دفاعی نظامی نیست و مؤمنان می‌توانند در آن متمرکز شوند و برای حل مشکلات گرفتاران جامعه تصمیم بگیرند.

وی افزود: اگر این طرح تحقق پیدا کند و هر مسجد حداقل یک واحد مسکونی آسیب‌دیده از سیل را ترمیم و یا نوسازی کند به خواست خداوند، خرابی‌های سیل به سرعت آباد می‌شود.

معلمی با بیان اینکه دشمنان قدار ما در انتظار بودند که این سیل موجب آشفتگی اوضاع جامعه ما شود، اظهار کرد: حضور مردم برای کمک‌رسانی از قشرها و اصناف مختلف بهت‌برانگیز است و در چنین شرایطی که همه برای کمک بسیج شدند سزاوار است هر مسجد برای ساخت یک مسکن اقدام کند و این باعث پیشرفت در کار می‌شود تا مردم به زندگی عادی خود برگردند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: امیدواریم با همت بلند جامعه ایرانی، مشکلات مناطق سیل‌زده رفع شود.

وی در پایان گفت: از مؤمنان و هیأت امناء می‌خواهیم به کمک پیش‌نمازهای مساجد در تحقق طرح هرمسجد ، یک خانه برای کمک به ساخت مسکن برای سیل‌زدگان اقدام کنند.

 

فارس