کد خبر: 9080تاریخ انتشار : ۱۹:۱۸:۲۳ - جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸

حضور نماینده جهانگیری در مازندران

معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهوری امروز جمعه از مناطق سیلزده شهرستان ساری، قائم شهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی و سیمرغ در استان مازندران بازدید کرد. ‎ به گزارش مازنی خبر ، سعید شیرکوند در این بازدید که توسط معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران همراهی می شد، از نزدیک در […]

حضور نماینده جهانگیری در مازندران

معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهوری امروز جمعه از مناطق سیلزده شهرستان ساری، قائم شهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی و سیمرغ در استان مازندران بازدید کرد. ‎

به گزارش مازنی خبر ، سعید شیرکوند در این بازدید که توسط معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران همراهی می شد، از نزدیک در جریان خسارت های ناشی از سیل و سیلاب اواخر اسفند ماه سال ۹۷ و اوایل فروردین ماه سال ۹۸ و چگونگی خدمات رسانی به سیل زدگان قرار گرفت.

نماینده معاون اول رییس جمهوری ضمن این که دستورات لازم را برای تسریع در بازسازی مناطق سیلزده صادر کرد، فرایند ارائه خدمات و بازگشت سیل زدگان به زندگی عادی را مطلوب توصیف نمود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران هم در این بازدید به خسارت های بارندگی شدید و طغیان رودخانه ‘ تلار ‘ در ۱۲ فروردین ماه و جاری شدن سیلاب در منطقه سوادکوه اشاره کرد و گفت: بیشترین خسارت سیلاب در این منطقه به ساکنان حاشیه رودخانه در شهرهای زیراب، پل سفید و شیرگاه وارد شد.

مهدی رازجویان میزان خسارت وارد شده به بخش های مختلف زیربنایی و کشاورزی در سیلاب ۱۲ فروردین ماه را بیش از ۳۲۳ میلیارد تومان برآورد کرد و و افزود: در سیل و سیلاب مرحله اول هم که ۲۷ اسفند ماه سال گذشته رخ داد بیش از یکهزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به بخش های کشاورزی، زیر ساختی و منازل مسکونی در ۱۲ شهرستان خسارت وارد آمد.

وی گفت: به دلیل اخطاریه هواشناسی و استقرار ادوات در مکان های سیل خیز در شهرستان های بهنمیر و سیمرغ، از ورود سیلاب ناشی از طغیان رودخانه تلار در ۱۲ فروردین به این مناطق جلوگیری شد.

رازجویان با بیان اینکه خسارت سیل دوم در بخش های معیشتی و مسکونی ۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده است، افزود: بقیه خسارت ها مربوط به حوزه های کشاورزی، دام ، طیور و تاسیسات بوده است.

رازجویان در خصوص رانش زمین محور اصلی مقابل شهرک فرهنگیان در شهر پل سفید از شهرستان سوادکوه نیز گفت: بعد از رانش زمین شرکت زیرساخت، پیمانکارانی را برای دیوارسازی در حاشیه رودخانه تلار و ذیل شهرک فرهنگیان در نظر گرفت که هم اکنون کار در حال انجام است.

او بیان کرد: با تلاش شرکت زیرساخت، زیردست جاده تثبیت شد و ساخت دیواره حفاظتی مناسب و پایدار پایین جاده در ضلع غربی به طول ۲۵۰ متر در حال انجام است.

معاون عمرانی استاندار مازندران با اشاره به اینکه بارندگی شدید همراه با طغیان به سردهنه های رودخانه تلار در شهر زیراب از شهرستان سوادکوه هم خسارت وارد کرد، گفت: با هماهنگی های صورت گرفته توسط آب منطقه ای و استقرار ادوات در حاشیه رودخانه تلار، دیواره حفاظتی رودخانه تلار در حال ساخت هست تا از خسارت های بعدی جلوگیری شود.