کد خبر: 9097تاریخ انتشار : ۱۹:۴۱:۰۵ - جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸

رئیس قوه قضائیه: به رئیس سازمان بازرسی مأموریت داد‌م علت سیل اخیر را دنبال کند‌

رئیس قوه قضائیه گفت: به رئیس سازمان بازرسی ماموریت دادیم که آسیب‌شناسی این سیل را با جدیت دنبال کند و این کارشناسی دور از نظر مدیران نخواهد بود. به گزارش مازنی خبر و به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی ‌در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران در استان خوزستان با بیان اینکه در حوزه […]

رئیس قوه قضائیه: به رئیس سازمان بازرسی مأموریت داد‌م علت سیل اخیر را دنبال کند‌

رئیس قوه قضائیه گفت: به رئیس سازمان بازرسی ماموریت دادیم که آسیب‌شناسی این سیل را با جدیت دنبال کند و این کارشناسی دور از نظر مدیران نخواهد بود.

به گزارش مازنی خبر و به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی ‌در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران در استان خوزستان با بیان اینکه در حوزه امداد و نجات اقدامات خوبی در استان خوزستان انجام شده که باید از همه مسئولان و مردم تقدیر و تشکر کرد، اظهار داشت: پیگیر خواهیم بود که خسارات مردم تا جایی که امکان دارد و امکانات موجود است با سرعت جبران شود.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: مسئله بازسازی و برگشت زندگی مردم به حالت عادی را مسئولان دنبال خواهند کرد و فکر می‌کنم در برخی نقاط وضعیت به گونه‌ای است که به زودی شرایط به حالت عادی برگردد.

‌‌رئیسی خاطرنشان کرد: نکته مهم این است که بعد از عبور از مسئله نجات و امداد و پس از عادی شدن وضعیت، در جلسه‌ای با حضور مدیران یک بازنگری به شرایطی که ایجاد شد و اقداماتی که باید می‌شد و اقداماتی که بعدا صورت گرفت، بشود.

وی خاطرنشان کرد: این نگاه به این شرایط ما را برای مسایل آینده آماده می‌کند، در بحث پدافند غیرعامل در موضوع مدیریت برخورد با بحران‌ها این موضوع کاملا برای مسئولان ذیربط قابل بررسی است.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: سئوال این است که اگر لایروبی‌ها انجام می‌شد این امکان وجود داشت که شدت حادثه را کاهش داد؟ آیا رسوب‌گیری به موجب قانون انجام شده است؟ این سئوالاتی است که قابل بررسی است.

رئیسی افزود: لازم است دولت و مدیران محترم در وزارت نیرو و بخش‌های مختلف و دانشگاه‌ها از بعد علمی، آسیب شناسی را انجام دهند.

وی سرعت عمل برای انجام اقدامات را مورد توجه قرار داد و گفت: آسیب‌شناسی در این زمینه مهم است و باید همه را دغدغه‌مند کند و این حسی که الان در بین مسئولان وجود دارد باید در جهت رفع مشکلات ادامه پیدا کند تا وقتی که زیرساخت‌های لازم برای پیشگیری از بروز حوادث پیدا شود.

رئیس قوه قضائیه بیان داشت: البته کار‌های خوبی در حوزه زیرساخت‌ها انجام شده؛ اما این اقدامات کافی نبوده ‌و مسائلی مثل لایروبی بحث مهمی است و قانون نسبت به آن صراحت دارد که باید پیگیری شود.

رئیسی با بیان اینکه امیدوارم خداوند به همه مسئولان توفیق دهد که در خدمتگزاری به مردم با اخلاص برای رفع گرفتاری‌های آن‌ها اقدام کنند، خاطرنشان کرد: بنای ما در دستگاه قضایی همکاری با دستگاه‌های اجرایی و دولت و مجلس در ضمن حفظ استقلال قضایی است.

وی تاکید کرد: در این قضیه سیل اخیر که در برخی استان‌ها رخ داد، به رئیس سازمان بازرسی ماموریت دادیم که آسیب‌شناسی علت سیل را با جدیت دنبال کند و این کارشناسی دور از نظر مدیران نخواهد بود.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به کمک‌های مردمی صورت گرفته به سیل‌زدگان اظهار کرد: پیام جدی این کار و تلاش یک پیام برای همه مردم عزیز است که نشان دهد در سختی‌ها کنار هم هستیم و یک پیام هم برای دشمن دارد، به ویژه ‌در این روز‌ها که سپاه پاسداران را به عنوان تروریست اعلام کرده‌اند؛ در حالیکه همه معتقدند در همین سیل اخیر، سپاه خط مقدم خدمتگزاری به مردم بوده است. این همدلی پیامی که به دشمن می‌دهد این است که در همه سختی‌ها با هم هستیم و با همه شرایط و نگاه‌ها در دشواری‌ها اجازه نخواهیم داد کشورمان دچار مشکل شود.